Neděle 14. června byla velmi vydatná na dešťové srážky na celém území republiky. Na mnoha místech měly srážky přívalový charakter a došlo k zatopení mnoha míst. V Chodově po velmi malé přestávce, kdy přestalo pršet, došlo ve večerních hodinách k dalším přívalovým srážkám. To mělo vliv na zatopení některých lokalit ve městě. Nedošlo ale k žádnému poškození majetku. Přesto jsme k jednomu zásahu večer vyjeli. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach naší jednotce poplach na odstranění nebezpečných stavů, kdy bylo nahlášeno, že se voda valí silnici do přilehlého objektu v ulici Čs. Odbojářů. Na místo vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 TERRNo1 v čase 21:31 hodin. Průzkumem bylo zjištěno, že došlo k ucpání odtoku kanalizace na nově vybudovaném parkovišti v ulici. Vlivem tohoto se na parkovišti vytváří vodní laguna o hloubce několika desítek centimetrů.

Odstraněním poklopů kanalizačních šachet bylo zjištěno, že tři přilehlé jsou plné po okraj a další má minimální přítok. Na pokyn velitele zásahu nasazujeme kalové ponorné čerpadlo, ale to má minimální účinnost. Proto nasazujeme na vodní hladinu také plovoucí čerpadlo bez plováku, zde již s vysokou účinností. Prostřednictvím operačního střediska, žádá velitel zásahu na místo události pohotovostní službu vodohospodářské společnosti. Na místo události se dostavil pracovník vodohospodářů. Odčerpání vody z kanalizačních šachet se projevilo jako účinné a vodní laguna z parkoviště postupně zmizela. Na místo události se dostavila pohotovostní služba VaK a po předání místa zásahu se vracíme zpět na základnu.