V sobotu 6. února vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na nouzové otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení na základě požadavku Zdravotnického operačního střediska ZZS, kam přišla žádost o pomoc z aplikace „Záchranka“. Na zpětný dotaz operátorky ZZS nikdo nereagoval. K zásahu do ulice Revoluční vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 17:14 hodin. Na místo zásahu ve stejném čase míří nejen posádky Zdravotnické záchranné služby, ale také hlídky Policie ČR a Městské policie. Provádíme průzkum, ale nikdo se neozývá. Je podezření, že osoba, která použila aplikaci „Záchranka“, je v přímém ohrožení života. Připravujeme se na násilné otevření dveří, ale v tu dobu je již připravena skupina v záchranném koši automobilového žebříku ke vstupu oknem do bytu. Velitel zásahu vydává pokyn ke vstupu. Po nouzovém otevření okna, vstupují dva hasiči do bytu, ale nikdo není nalezen. Hasičská jednotka společně s policií a zdravotnickými záchranáři prověřují byty v domě, zda se osoba žádající o pomoc nenachází v jiném bytě. Nikdo takový se nenašel. 

Video ze zásahu zde.