V úterý 9. února vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na typ události záchrana osob AED. K zásahu poskytnutí předlékařské první pomoci v Novém Sedle, vyjíždíme s velitelským automobilem VEA Škoda Octavia v čase 07:45 hodin. K zásahu je současně vyslána také jednotka hasičů z Lokte, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a hlídka městské policie a Policie ČR. Na místě události přebíráme poskytování přednemocniční neodkladné péče od rodinných příslušníků a od strážníků Městské policie Nové Sedlo. Pokračujeme v provádění kardiopulmonální resuscitace a nasazujeme automatický externí defibrilátor. V resuscitaci pokračujeme do příjezdu Zdravotnické záchranné služby. Záchranáři ZZS přebírají resuscitaci, ale lékař posléze konstatuje úmrtí osoby.