V úterý 2. března vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky hasičů určené ve druhém stupni poplachového plánu pro katastr obce Habartov. Součinnost a spolupráci hasičů si prostřednictvím operačního střediska, vyžádala Policie ČR, která pátrala po pohřešované osobě. Operační středisko hasičů vyslalo na místo nejen několik hasičských jednotek, ale také speciální techniku, a to hasičské čtyřkolky a hasičský dron. Naše jednotka vyjela k zásahu s dopravním automobilem DA Iveco Magirus v čase 17:43 hodin.

Po příjezdu na seřadiště, dostáváme od velícího důstojníka HZS pokyn se přesunout dle pokynů velitele zásahu, kterým je v tomto případě příslušník Policie ČR na určené místo. Společně s ostatními hasiči vytváříme rojnici a s využitím termokamery, osvětlovacích prostředků provádíme plošné pátrání v terénu u jezera Medard směrem na Citice. Po propátrání všech určených prostor, Policie ČR redukuje hasičské síly na místě zásahu a pokračuje v dalším pátrání po pohřešované osobě dle svých předpisů. Pohřešovaná osoba byla nalezena policejní hlídkou v ranních hodinách v Sokolově v pořádku.