Ve středu 28. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na záchranu osoby s AED. K zásahu do ulice Čs. Odbojářů vyjíždíme jako first responders v čase 12:26 hodin s velitelským automobilem VEA Škoda Octavia. Na místě zásahu, kde již zasahuje s AED hlídka městské policie, zjišťujeme, že došlo ke kolapsu osoby. Provádíme kardiopulmonální resuscitaci společně se strážníky městské policie s využitím automatizovaného externího defibrilátoru. Na místo se dostavuje posádka zdravotnických záchranářů, která přebírá KPR. Lékař následně konstatuje úmrtí osoby. Na místo zásahu je následně na žádost Policie ČR vyslána cisternová automobilová stříkačka CAS 30 T815 TERRA s technickým vybavením, k osazení mobilní zástěny, protože si obyvatelé sídliště fotografovali místo zásahu se zemřelou osobou. Na místě jsme do příjezdu koronera a pohřební služby.