V pátek 11. června vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, únik látek do ovzduší. Na tísňovou linku byl ohlášen únik plynu v panelovém domě v ulici Budovatelů. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA v čase 18:36 hodin. Na místě provádíme průzkum. Detekční přístroj nesignalizuje žádné nebezpečné koncentrace, ale plyn je cítit. Na místo je vyslána výšková technika naší jednotky a pracovníci plynárenské pohotovostní služby. Po příjezdu automobilového žebříku AZ 30 Iveco Magirus vstupujeme do bytu přes balkon. V bytě se nenalézala žádná osoba, ale byl zjištěn zapnutý plynový sporák. Na místě zásahu spolupracujeme s Policií ČR, městskou policií a pracovníky plynárenské společnosti. Provádíme kontrolu bytů ve vyšším podlaží i pod bytem úniku. Žádná nebezpečná koncentrace nebyla naměřena a po zabezpečení bytu se vracíme zpět na základnu.