V neděli 4. července je krátce po šesté hodině ranní na tísňovou linku hasičů nahlášen únik vody po technické závadě v mateřské školce v Karlových Varech. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlásilo poplach pro místní jednotku hasičů Stará Role a jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary. Po příjezdu první jednotky na místo je proveden průzkum, kdy je zjištěn velký rozsah zatopené plochy školky. Velitel zásahu požádal operační středisko o vyslání posilových jednotek, především se speciálním vybavením na tento typ zásahu. Operační středisko rozhodlo o vyslání jednotky Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s průmyslovým vysavačem, jednotku SDH Chodov s průmyslovým vysavačem, a jednotku SDH Tašovice. Na místě provádíme odčerpávání a vysávání vody na určeném úseku. Na základnu se vracíme krátce před osmou hodinou. Akorát dát si nedělní snídani.