Ve čtvrtek 8. července vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro naši jednotku na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení, kdy prvotní informace byla, že se v bytě má nacházet zraněná osoba. Naše jednotka vyjíždí k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815 TERRA a automobilovým žebříkem AZ 30 Iveco Magirus v čase 12:45 hodin. Po příjezdu na místo, provádíme na příkaz velitele zásahu ustavení automobilového žebříku a přípravu ke vstupu přes okno. Mezi tím, probíhá pokus o násilné otevření bytových dveří. To se daří a po vstupu do bytu je nalezena zraněná osoba s otevřenou zlomeninou.

Je okamžitě poskytnuta předlékařská první pomoc a přes operační středisko povolána Zdravotnická záchranná služba. Po příjezdu zdravotnických záchranářů a předání pacienta do jejich péče, rozhoduje velitel zásahu po konzultaci se zdravotníky, o způsobu transportu zraněné osoby. Vzhledem ke druhu zranění a stavu pacienta, je proveden transport k sanitnímu vozu ve „vanových“ nosítkách na záchranném koši automobilového žebříku.