V úterý 17. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár průmyslového objektu v Ostrově. Ihned po počátečním ohlášení a několika telefonátech oznamovatelů, vyhlásilo operační středisko hasičů ihned druhý stupeň poplachu. Naše jednotka vyjíždí k zásahu v 15:09 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z T815 TERRNo1.

Rozsáhlý požár zasáhl jednu z hal firmy na výrobu papírové lepenky. V době příjezdu prvních hasičských jednotek na místo, byla hala o rozměrech 20 na 100 metrů celá zasažená požárem. Oheň se navíc přes krytý dopravníkový pás šířil do vedlejší haly. Operační středisko proto vyhlásilo III. stupeň požárního poplachu, kdy na místě zasahovalo třináct jednotek hasičů s dvaceti kusy zásahové techniky včetně dvou automobilových žebříků. Uvnitř hořící haly byl řezací stroj na recyklovaný odpad, velké množství tohoto recyklovaného odpadu a také několik svářecích souprav a dalších tlakových lahví. V průběhu zásahu se zřítila celá střecha hořící haly. Hasiči se zaměřili nejen na likvidaci požáru v dopravníku, aby zabránili rozšíření požáru do vedlejší haly, ale zároveň na ochlazování a vynesení všech tlakových lahví z objektu.

Při požáru se nikdo nezranil, předběžně stanovená škoda je 10 milionů korun. Příčina požáru je v šetření.

V pátek 13. dubna v 11:34 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár u budovy bývalé pekárny v ulici Karlovarská. Požár byl rychle zpozorován pracovníky firmy, která je novým vlastníkem pozemku. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na místo požáru přístřešku a travního porostu vysílá chodovskou jednotku s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Zároveň na místo vyráží vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru s vozidlem VA-L2. Po našem příjezdu na místo, je potvrzen na operační středisko požár tak jak byl ohlášen. Zaměstnanci firmy provádějící přípravné práce v rámci rekonstrukce objektu prováděli hasební zásah před příjezdem hasičů pomocí ručních hasicích přístrojů.

V pátek 6. dubna byl krátce po třetí hodině ráno nahlášen další požár na skládce komunálního odpadu mezi Vintířovem a Vřesovou. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje po zjištění rozsahu požáru vyhlásilo poplach jednotkám v prvním stupni poplachu podle požárního poplachového plánu na daný katastr území. K zásahu tak vyjely jednotky Chodov, Vintířov, Sokolov, CHZ Sokolov, Karlovy Vary a také jednotka hasičů podniku Sokolovská uhelná. My vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z T815 TERRNo1 v čase 03:22 hodin. Po příjezdu na místo provádíme průzkum pomocí termokamery, hašení útočnými vodními proudy na stanovených místech. Všichni hasiči zasahují v dýchacích přístrojích, kdy je velká spotřeba vzduchu z tlakových láhví. Proto velitel zásahu na místo povolává také protiplynový automobil PPLA-L1 k zabezpečení výměny dýchací techniky u zásahu.

V sobotu 31. března byl na krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru nahlášen požár na skládce komunálního odpadu mezi Vintířovem a Vřesovou. Naše jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v čase 21:40 hodin. Po příjezdu na místo plníme příkazy velitele zásahu. K zásahu se dostavují všechny povolané jednotky. Je vyhlášen druhý stupeň podle požárního poplachového plánu. To je dvanáct hasičských jednotek. Chodovští hasiči provádějí hasební zásah v dýchací technice na útočných proudech, osvětlování místa požářiště, kyvadlovou dopravu hasební vody pomocí CAS, následně také je naše cisternová stříkačka určena jako hlavní pro výtlak vody do dopravního hadicového vedení, provádíme kontrolu místa požáru pomocí termokamery. Místo zásahu je rozděleno na dva hasební úseky. My jsme především na úseku „HAŠENÍ“. V průběhu zásahu, kdy se používá pro hašení smáčedlo, rozhoduje velitel zásahu o přípravě nasazení pěnového útoku pomocí pěnotvorných proudnic na těžkou pěnu. Naše jednotka byla odeslána velitelem zásahu zpět na základnu v neděli 1. dubna v 02:07 hodin.

V pátek 9. března vyhlásilo krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár nízké budovy v Těšovicích. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v čase 21:53 hodin. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahují jednotky HZS Karlovarského kraje ze stanice Sokolov a ze stanice CHZ Sokolov a jednotka Březová, dostáváme úkoly od velitele zásahu. Provádíme přeskupení dopravního hadicového vedení od CAS, naši členové jednotky provádějí v dýchacích přístrojích požární ochranu k zamezení rozšíření požáru do okolí, osvětlování místa zásahu a vytvoření přívodního hadicového vedení z řeky Ohře. Z místa požáru jsme, po splnění všech stanovených úkolů, odesláni velitelem zásahu zpět na základnu před půl jednou ranní v sobotu 10. března.

V neděli 18. února v 07:17 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár nízké budovy v Karlových Varech. K požáru bývalé restaurace v městské části Růžový vrch jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815. Již při jízdě na místo zásahu, je vidět z velké dálky, černý kouř dosahující vysoké výšky. Po příjezdu na místo dostáváme úkoly od velitele zásahu a jsme určeni k hašení na útočných proudech, rozebírání konstrukcí, doplňování hasební vody a dohašování skrytých ohnisek. Na místě zasahovaly jednotky z prvního i druhého stupně požárního poplachového plánu.