K dalšímu zásahu ve středu 8. srpna vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v čase 12:04 hodin. Je ohlášen požár trávy u železničního svršku nedaleko železničního přejezdu P10274. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z. Po příjezdu na místo, kde již zasahují jednotky SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania a jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná s  cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7, je průzkumem zjištěno, že se jedná o požár malého rozsahu a síly a prostředky na místě dostačují k provedení likvidace požáru. Velitel podává informace na operační středisko a uhašení požáru se všechny jednotky vrací zpět na základnu.

V úterý 7. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár lesního porostu u Tatrovic. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 12:05 hodin. Po příjezdu na místo kde již zasahuje jednotka Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30, dostáváme pokyny od velitele zásahu vytvoření dvou útočných proudů na frontě požáru. K tomu využíváme nedávno pořízený takzvaný D-systém, který se stále více osvědčuje při požárech v přírodním prostředí. K hašení bylo použito také smáčedlo a pro vyhledávání skrytých ohnisek byla použita termokamera. Po splnění všech úkolů a lokalizaci požáru byla jednotka na pokyn velitele zásahu odeslána zpět na základnu.

Ve středu 1. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár lesního porostu v lokalitě mezi Tatrovicemi, Černavou a Rájcem. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 13:39 hodin. K zásahu je vysláno několik dalších jednotek, kdy většina hasičů v kraji je v tento horký den u mnoha dalších zásahů a to především požárů v přírodním prostředí. V tu dobu druhé družstvo naší jednotky zasahovalo u technické pomoci, otevření uzavřených prostor na žádost Policie ČR. My míříme do lesního masívu u Tatrovic s prvotním cílem vyhledat místo požáru. Jednotky jsou naváděny na místo nejen dle informací oznamovatele, který uvedl na tísňovou linku kouř z lesa, ale například také pomocí kamerových systémů ze vzdálených Karlových Varů nebo i z Chodova.

V úterý 31. července v noci je na tísňovou linku ohlášen kouř vycházející z okna panelového domu v Chodově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce a jednotce HZS Sokolov. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 22:33 hodin. Po příjezdu na místo žádné známky požáru nejsou vidět. Vstupujeme společně s hlídkou Policie ČR a hlídkou městské policie do domu, kde je cítit známky přítomnosti kouře. Je zjištěn byt, ze kterého je zápach spáleniny cítit nejvíce. Společně s policií se snažíme „dobouchat“ na dveře, zda nám někdo otevře. Následně velitel zásahu rozhoduje o násilném otevření vstupních dveří do bytu, k provedení průzkumu zda není někdo ohrožen na životě nebo zda nedochází požáru.

Ve čtvrtek 19. července byl na tísňovou linku nahlášen požár terasy u rodinného domu v Jenišově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky hasičů. Na tísňovou linku přicházejí další telefonáty a situace se na místě požáru zhoršuje. Požár se šíří na blízký rodinný dům. Operační středisko vyhlašuje poplach pro další jednotky hasičů podle požárního poplachového plánu. Naše jednotka vyjíždí k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 13:14 hodin. Po příjezdu na místo zásahu dostáváme okamžitě úkoly od velitele zásahu. Od začátku zásahu bylo komplikací poškozený přívod elektrického proudu do domu, který vedl přímo nad místem požáru. Teprve po vypnutí proudu bylo možné účinně a hlavně bezpečně hasit. Naše jednotka byla nasazena na úseku zásahu profesionálních hasičů ze stanice Karlovy Vary a na dalším úseku s cílem lokalizace požáru přístavku, ochrana rodinného domu, zamezení šíření požáru na okolní objekty.

V úterý 3. července vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár stromu u zahradní chaty v karlovarské místní části Dvory. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 12:43 hodin. Při jízdě na místo události je vidět již z dálky černý sloup dýmu. Je zjevné, že nepůjde jen o požár stromu. Po příjezdu na místo, kde již zasahovala jednotka profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a Policie ČR, je vidět že došlo k požáru zahradní chaty a okolí. Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, která byla uvnitř chaty. Dostáváme úkoly od velitele zásahu a to především ustanovení zásahové techniky k zabezpečení místa zásahu při pohybu na pozemní komunikaci, která je součástí rychlostní silnice a průtahu městem.