Někdy se stává, že jednotka po návratu ze zásahu na základnu, je opět vyslána k další události. Tak tomu bylo i v pondělí 23. března v podvečer. Po očištění použitých technických prostředků, umytí zásahového vozidla a uložení výstroje, byl v 18:16 hodin vyhlášen poplach jednotce SDH Chodov na požár výškové budovy, kdy podle zjištěných informací mělo dojít k požáru po výbuchu, na chodbě je dým a uvnitř se nacházejí osoby.

Krajské operační a informační středisko vyhlásilo poplach podle požárního poplachového plánu jednotkám v prvním stupni do ulice Sklářská v Novém Sedle a určilo k výjezdu techniku jednotky SDH Chodov s CAS 24 T815 TERRNo1 a automobilový žebřík AZ 30 IFA, jednotky HZS ze stanice Sokolov s CAS 24 Scania P340, automobilový žebřík AZ 37 Iveco Magirus a velitelský automobil VEA Toyota LandCruiser, místní jednotky  SDH podniku O-I Manufakturing Nové Sedlo s CAS 24 L101.  Stálé operační středisko městské policie v Chodově vyhlašuje poplach sloužícímu družstvu SDH Chodov pomocí pagerů a zbytku jednotky SDH pomocí prvků jednotného systému varování a vyrozumění tzv. „sirénou“. Jelikož se první družstvo ještě nacházelo na zbrojnici, je jeho výjezd skoro okamžitý. Při jízdě na místo události jsou používána výstražná zařízení na vozidle, ale přesto strojník za volantem zásahového vozidla musí dbát zvýšené opatrnosti, protože někteří účastníci silničního provozu nerespektují právo přednosti v jízdě vozidel hasičů. Jednotka, po příjezdu na místo události průzkumem zjišťuje, že se dým na chodbě domu rozptyluje a že došlo k požáru šatní skříně, do které někdo hodil petardu. Požár byl likvidován obyvateli domu a nikdo nebyl zraněn. Velitel zásahu toto hlásí na KOPIS, které odvolává další jednotky povolané k zásahu, zpět na základnu. Velitel po příjezdu hlídky PČR na místo zásahu, které předává řešení události, vydává pokyn k návratu na základnu.