V sobotu 2. května zase obyvatelé našeho města věděli, že je vyhlášen poplach zásahové jednotce SDH Chodov. Několik minut před 22. hodinou byl vyhlášen poplach pro chodovskou jednotku na požár rodinného domu v katastru obce Loučky na lokalitě Jalový Dvůr. Na místo postupně vyjela automobilová cisterna CAS 24 T815 TERRNo1, automobilový žebřík AZ 30 IFA a velitelský automobil VEA Renault Kangoo v celkovém počtu 1+14. Po příjezdu chodovského prvního družstva na místo požáru, kde již zasahuje profesionální jednotka HZS Karlovarského kraje ze stanice Sokolov, velitel zásahu dává rozkaz našemu veliteli začít hasit pomocí dvou proudů „C“.

Jeden z proudů je nasazen přes nastavovací žebřík na balkon domu k hašení střechy rodinného domu. „Druhý proud“ provádí hašení požáru přilehlé nízké budovy. Zasahující hasiči nacházejí několik tlakových lahví a kanystrů a provádí jejich ochlazování. Po ochlazení na přijatelnou teplotu, vynášejí tyto nádoby ve spolupráci s jednotkou HZSp Sokolovská uhelná mimo ohrožený prostor. Členové druhého družstva, kteří se na místo požáru dostavili v automobilovém žebříku, pomáhají s hašením. Osádka velitelského vozu prováděla dokumentaci zásahu. Automobilový žebřík byl ponechán v záloze na místě události. Strojník chodovské cisterny prováděl, stejně jako několik dalších jednotek, osvětlování místa zásahu. Postupně dochází k uhašení požáru a zúčastněné jednotky se vracejí na svoje základny.  

Jednotky a technika na místě události:

Jednotka SDH Chodov – CAS 24 T815 TERRNo1, AZ 30 IFA, VEA Renault Kangoo HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov – CAS 24 Scania, AZ 37 Iveco HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary – CAS 32 T815 HZS Karlovarského kraje územní odbor Sokolov (vyšetřovatel požárů) – Toyota RAV4 HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství (vyšetřovatel požárů) – Škoda Octavia HZS podniku Sokolovská uhelná právní nástupce a.s. – CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“ Jednotka SDH podniku O-I Manufakturing Nové Sedlo – CAS 24 L101 Jednotka SDH Horní Slavkov – CAS 24 L101, CAS 32 T815 

Policie ČR