Zdá se, že v Chodově je jedna ulice, která přitahuje ve velké míře požáry. V pondělí 4. května byl po půl jedné odpoledne vyhlášen poplach jednotkám v prvním stupni požárního poplachu do ulice Poděbradova. Oznamovatelka nahlásila na tísňovou linku kouř a objevující se plameny v kuchyňské části bytu věžového domu. Na místo vyjela jednotka SDH Chodov s CAS 24 T815 TERRNo1 a AZ 30 IFA, jednotka HZS KVK ze stanice Sokolov s CAS 24 Scania P340 a AZ 37 Iveco Magirus a jednotka HZSp Sokolovská uhelná s CAS 20 T815 TERRNo1 „Portugal“. Jako první se na místo požáru dostavuje hlídka městské policie a několik minut později i jednotka SDH Chodov.

Ještě před příjezdem hasičů se členům hlídky daří požár v zárodku likvidovat. Po příjezdu jednotky Chodov se na místo události dostavuje i jednotka HZSp z Vřesové. Naši hasiči provádějí kontrolu místa požáru a pomocí bezkontaktního laserového teploměru provádějí měření teploty v místě požáru. Také provádějí nucené odvětrávání kouře pomocí přetlakového ventilátoru. Jelikož je požár zlikvidován a jednotky na místě mají vše pod kontrolou, je profesionální jednotka ze stanice Sokolov odeslána Krajským operačním a informačním střediskem zpět na svoji základnu ještě před příjezdem do Chodova. Jednotka HZSp Sokolovské uhelné je ponechána v záloze a po dohodě s velitelem zásahu se vrací na základnu. Po příjezdu vyšetřovatele požárů, kterému velitel zásahu předává místo požáru, se i naše zásahová jednotka vrací do místa své dislokace.

Tento požár se nerozšířil díky včasnému zpozorování a ohlášení, a také rychlou reakcí záchranných složek, které mají v živé paměti velký požár bytů v tomto domě z minulého roku.