V úterý 13. června v 16:54 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach dvěma jednotkám na požár travního porostu v katastru obce Jenišov. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary s velitelským automobilem VEA Toyota Hilux a cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7. Při našem příjezdu k místu zásahu u silnice č. 2226 za železničním přejezdem č. P85 směrem na Jenišov je vidět rozsah požáru a zasahující jednotku profesionálních hasičů. Chodovská jednotka dostává okamžitě úkoly k zamezení šíření požáru.

Zvláštní pozornost byla věnována blízké plynové přepouštěcí stanici. K té se ale požár naštěstí nepřiblížil. Velitel zásahu si na místo vyžaduje u operačního střediska ještě jednu jednotku. K zásahu je vyslána jednotka Nová Role s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Renault. Po splnění všech stanovených úkolů a provedení likvidace požáru, se vracíme zpět na základnu.