Ve čtvrtek 19. října ráno je na tísňovou linku ohlášen kouř z budovy bývalé pekárny v ulici nám. ČSM. Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vysílá na místo dvě jednotky hasičů. Naše jednotka vyjíždí k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a automobilovým žebříkem AZ 30. K zásahu míří také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov. Po příjezdu na místo potvrzujeme požár uvnitř budovy a velitel požaduje po operační středisko povolání dalších jednotek na místo události. První průzkum uvnitř budovy, kdy hasiči v dýchacích přístrojích neviděli ani na deset centimetrů před sebe, ukázal, že se požár šíří i do střešní konstrukce. Přesto bylo nutné provést důkladný průzkum všech vnitřních prostor, jelikož byla získána informace, že se uvnitř může nacházet osoba. Velkým pomocníkem se ukázalo používání termokamery.

Na místo se dostavují další povolané jednotky a zástupci strategického řízení HZS. Na místě spolupracujeme s městskou policií, policií ČR, zástupci vedení města a také se zástupci provozoven, které jsou součástí objektu. Do těchto provozoven se požár neštěstí nerozšířil. Naše jednotka prováděla nejen průzkum, ale i hašení a to jak vnitřkem budovy, ale i z výškové techniky, kdy na místě zasahovaly dva automobilové žebříky a jedna automobilová plošina. Jedním z dalších úkolů hasičů byla evakuace nebezpečných předmětů, jako jsou například tlakové nádoby. Při tomto zásahu došlo také ke zranění jednoho ze zasahujících hasičů.

Požár byl pod kontrolou za necelé tři hodiny, ale zásah byl ukončen až ve večerních hodinách. Hasiči děkuji za spolupráci také místní firmě, která zabezpečila stravování zasahujících hasičů.

Příčina a výše škody je předmětem vyšetřování Policie ČR a vyšetřovatelů požárů HZS.

Technika u zásahu:

HZS KVK stanice Sokolov - CAS 20 Scania, AZ 37 Iveco Magirus, VEA Toyota Hilux, PPLA Iveco Daily, VEA Škoda Yeti, VA VW Caddy

HZS KVK stanice CHZ Sokolov - CAS 24 Scania, AP 30 Renault Midlum

HZS KVK stanice Karlovy Vary - CAS 24 Scania, VEA Toyota Hilux

JSDH Chodov - CAS 24 T815, AZ 30 Ifa

JSDH Vintířov - CAS 30 Scania

HZS KVK krajské ředitelství – VEA Ford Ranger, OA Škoda Octavia