V pátek 13. dubna v 11:34 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár u budovy bývalé pekárny v ulici Karlovarská. Požár byl rychle zpozorován pracovníky firmy, která je novým vlastníkem pozemku. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na místo požáru přístřešku a travního porostu vysílá chodovskou jednotku s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Zároveň na místo vyráží vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru s vozidlem VA-L2. Po našem příjezdu na místo, je potvrzen na operační středisko požár tak jak byl ohlášen. Zaměstnanci firmy provádějící přípravné práce v rámci rekonstrukce objektu prováděli hasební zásah před příjezdem hasičů pomocí ručních hasicích přístrojů.

Naše jednotka následně provedla lokalizaci požáru pomocí útočného vysokotlakého proudu. Na místo se dostavuje jednotka ze Sokolova a její velitel přebírá velení u zásahu. Požářiště je kontrolováno termokamerou a po provedení likvidace požáru se obě jednotky postupně vracejí na svoje základny.

Technika a složky IZS na místě zásahu:

JSDH Chodov – CAS 24/3200/400-S2Z Tatra 815 TERRNo1

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov – CAS 20/3400/210-S2T Scania

HZS Karlovarského kraje územní odbor Sokolov – VA-L2 VW Caddy

Městská policie Chodov – Škoda Yeti

Policie ČR – Škoda Octavia