V úterý 17. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár průmyslového objektu v Ostrově. Ihned po počátečním ohlášení a několika telefonátech oznamovatelů, vyhlásilo operační středisko hasičů ihned druhý stupeň poplachu. Naše jednotka vyjíždí k zásahu v 15:09 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z T815 TERRNo1.

Rozsáhlý požár zasáhl jednu z hal firmy na výrobu papírové lepenky. V době příjezdu prvních hasičských jednotek na místo, byla hala o rozměrech 20 na 100 metrů celá zasažená požárem. Oheň se navíc přes krytý dopravníkový pás šířil do vedlejší haly. Operační středisko proto vyhlásilo III. stupeň požárního poplachu, kdy na místě zasahovalo třináct jednotek hasičů s dvaceti kusy zásahové techniky včetně dvou automobilových žebříků. Uvnitř hořící haly byl řezací stroj na recyklovaný odpad, velké množství tohoto recyklovaného odpadu a také několik svářecích souprav a dalších tlakových lahví. V průběhu zásahu se zřítila celá střecha hořící haly. Hasiči se zaměřili nejen na likvidaci požáru v dopravníku, aby zabránili rozšíření požáru do vedlejší haly, ale zároveň na ochlazování a vynesení všech tlakových lahví z objektu.

Při požáru se nikdo nezranil, předběžně stanovená škoda je 10 milionů korun. Příčina požáru je v šetření.

Zasahující jednotky a technika:

HZS Karlovy Vary (CAS 30 T815-7, CAS 20 T815, VEA Toyota, AZ 40 Iveco)

HZS Sokolov (CAS 30 T815-7, AZ 30 Iveco, týlový kontejner)

HZS Cheb (CAS 20 Scania)

HZS Mariánské Lázně (VEA Toyota)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man, CAS 20 MB, VEA Toyota)

JSDH Nová Role (CAS 20 Renault)

JSDH Nejdek (CAS 15 Man)

JSDH Chodov (CAS 24 T815)

JSDH Hájek (CAS 30 T815-7)

JSDH Boží Dar (CAS 20 T815)

JSDH Kyselka (CAS 24 L101)

JSDH Pernink (CAS 15 Man)

JSDH Jáchymov (CAS 20 MB)