V pátek 27. dubna byl na tísňovou linku TCTV 112 ohlášen požár zahradní chatky v ulici Husova nedaleko cesty k vodní ploše Bílá voda. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro čtyři jednotky hasičů. Chodovská jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/400-S2Z Tatra 815 TERRNo1 v čase 13:55 hodin. Na místo zároveň vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a velitelským automobilem VEA Toyota Hilux, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice CHZ Sokolov cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania.

Družstvo chodovských hasičů se dostavuje na místo události jako první a průzkumem je zjištěno, že nedošlo k požáru zahradní chatky, ale k požáru travního porostu u oplocení pozemku zahrádek. Velitel informuje operační středisko o rozsahu požáru a dostatku sil a prostředků na místě zásahu. Krajské operační a informační středisko, jako hlavní koordinátor v operačně strategickém nasazování jednotek, rozhoduje na základě informací od velitele zásahu, že jednotky ze Sokolova odvolá zpět na základnu a jednotku Vintířov nechá dojet na místo zásahu především z důvodu další zásoby hasební vody na místě požáru. Naše jednotka provádí hašení požáru trávy o délce padesáti metrů podél oplocení pomocí útočného proudu „C“ ve vzdálenosti 140 metrů od příjezdové cesty.