V sobotu 16. června je na tísňovou linku nahlášen požár nákladního vozidla. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje poplach pro hasičské jednotky v prvním a částečně i druhém stupni poplachu. Naší jednotce je poplach vyhlášen v čase 20:44 hodin a k výjezdu určena technika cisternová automobilová stříkačka CAS 20 Tatra 815 TERRNo1. Na místo zásahu v karlovarské části Doubí směrem k přehradě jsou vyslány dvě družstva hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary, družstvo profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Sokolov, družstvo JSDH Tašovice, družstvo JSDH Stará Role a naše jednotka.

Kouř z požáru byl vidět až v Chodově a na tísňovou linku bylo přijato více volání. Přímo z místa požáru bylo upřesněno, že se jedná o požár v areálu autoservisu v ulici K přehradě. Na místo zásahu vyjíždí nejen zásahové jednotky hasičů, ale také několik hlídek policie ČR a vyšetřovatel požárů HZS.

Při našem příjezdu na místo je požár již lokalizován jednotkou HZS Karlovy Vary. Další rozšíření požáru nehrozí a my jsme následně odesláni velitelem zásahu zpět na základnu. Jednalo se o požár nákladního vozidla, osobního vozidla a přístřešku. Výše škody je předmětem dalšího vyšetřování.

Záběry HZS Karlovarského kraje ze zásahu na webu zde.