V úterý 3. července vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na ohlášený požár stromu u zahradní chaty v karlovarské místní části Dvory. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 12:43 hodin. Při jízdě na místo události je vidět již z dálky černý sloup dýmu. Je zjevné, že nepůjde jen o požár stromu. Po příjezdu na místo, kde již zasahovala jednotka profesionálních hasičů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a Policie ČR, je vidět že došlo k požáru zahradní chaty a okolí. Při požáru došlo ke zranění jedné osoby, která byla uvnitř chaty. Dostáváme úkoly od velitele zásahu a to především ustanovení zásahové techniky k zabezpečení místa zásahu při pohybu na pozemní komunikaci, která je součástí rychlostní silnice a průtahu městem.

Dále provádíme zásah pomocí útočného vodního proudu „C“ s nasazeními dýchacími přístroji s úkolem provést lokalizaci na určeném místě a ochranu dalších okolo stojících budov. Uvnitř hořící budovy nalézáme dvě PB tlakové láhve, které okamžitě ochlazujeme a po vynesení mimo zasažený prostor, dochlazujeme na bezpečnou teplotu, kdy už nehrozí destrukce. Postupně provádíme vyhledávání dalších ohnisek požáru pomocí termokamery a dohašování. Osobu, která byla v době požáru uvnitř chaty, odvezla na ošetření do nemocnice záchranná služba. Celková likvidace požáru se protáhla na několik hodin. Výše škody je v šetření, příčinou je nedbalost při pálení odpadu vedle chaty.

Při zásahu jsme spolupracovali s jednotkou HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, která zasahovala s technikou CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“, CAS 24 Scania, CAS 30 T815-7 a jednotkou SDH Tašovice, která zasahovala s CAS 15 Renault.