Ve čtvrtek 19. července byl na tísňovou linku nahlášen požár terasy u rodinného domu v Jenišově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro tři jednotky hasičů. Na tísňovou linku přicházejí další telefonáty a situace se na místě požáru zhoršuje. Požár se šíří na blízký rodinný dům. Operační středisko vyhlašuje poplach pro další jednotky hasičů podle požárního poplachového plánu. Naše jednotka vyjíždí k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 13:14 hodin. Po příjezdu na místo zásahu dostáváme okamžitě úkoly od velitele zásahu. Od začátku zásahu bylo komplikací poškozený přívod elektrického proudu do domu, který vedl přímo nad místem požáru. Teprve po vypnutí proudu bylo možné účinně a hlavně bezpečně hasit. Naše jednotka byla nasazena na úseku zásahu profesionálních hasičů ze stanice Karlovy Vary a na dalším úseku s cílem lokalizace požáru přístavku, ochrana rodinného domu, zamezení šíření požáru na okolní objekty.

V místě požáru byly rovněž dvě tlakové lahve, kdy jedna explodovala, a z druhé unikal z ventilu plyn a intenzivně hořel. Po splnění všech stanovených úkolů, jsme krátce před patnáctou hodinou odesláni velitelem zásahu zpět na základnu. Požár rodinného domu, několika dalších stavebních konstrukcí způsobil škodu většího rozsahu. Příčinu vyšetřují vyšetřovatelé požárů společně s policií.

Zasahující jednotky a technika:

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary - CAS 20 T815 TERRNo1, CAS 30 T815-7, CAS 24 Scania

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov - CAS 30 T815-7

HZS Karlovarského kraje krajské ředitelství – VA VW, UA Ford Ranger, OA Škoda Fabia

JSDH Chodov - CAS 24 T815 TERRNo1

JSDH Březová - CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Stará Role - CAS 24 L101

JSDH Tašovice - CAS 15 Renault Midlum

JSDH Nová Role - CAS 20 Renault Midlum

JSDH Loket - CAS 20 Renault Midlum

Fotografie HZS uveřejněny se svolením autora. Foto - HZS Karlovarského kraje Martin Kasal, JSDH Chodov