Ve středu 1. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár lesního porostu v lokalitě mezi Tatrovicemi, Černavou a Rájcem. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Tatra 815 TERRNo1 v čase 13:39 hodin. K zásahu je vysláno několik dalších jednotek, kdy většina hasičů v kraji je v tento horký den u mnoha dalších zásahů a to především požárů v přírodním prostředí. V tu dobu druhé družstvo naší jednotky zasahovalo u technické pomoci, otevření uzavřených prostor na žádost Policie ČR. My míříme do lesního masívu u Tatrovic s prvotním cílem vyhledat místo požáru. Jednotky jsou naváděny na místo nejen dle informací oznamovatele, který uvedl na tísňovou linku kouř z lesa, ale například také pomocí kamerových systémů ze vzdálených Karlových Varů nebo i z Chodova.

Požár musel být vyhledáván několika průzkumnými skupinami a po nějaké době je nalezen požár hrabanky v rozsahu 100 na 30 metrů. Mezi tím se k nám přidává i naše druhé družstvo, které po splnění úkolů u technického zásahu bylo vysláno k tomuto požáru. Na místo se také postupně dostavují jednotky HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, jednotka SDH Nejdek a jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná. Požár byl lokalizován na frontě požáru 1 útočným proudem „C“. Velení zásahu přebírá velitel jednotky profesionálních hasičů z Karlových varů a naše jednotka se řídí jeho pokyny. Chodovští hasiči byli nasazeni na likvidaci požáru pomocí druhého útočného proudu od rozdělovače, bylo provedeno doplnění vody z obou chodovských CAS, prováděno prodlužování a úprava dopravního, útočných vedení a přívodního vedení pro doplňování z nedaleké tůně. Po dohodě s velitelem zásahu bylo jedno naše družstvo odesláno zpět na základnu k pokrytí Chodova. Po likvidaci požáru, se na pokyn velitele zásahu vracíme v čase 18:39 hodin zpět na základnu.