Vycházející kouř z okna bytu ve druhém nadzemním podlaží, byl příčinou vyhlášení poplachu třem jednotkám v úterý 16. června. Krátce po třinácté hodině vyjela k požáru bytu naše jednotka s vozidlem CAS 24 T815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ30 Ifa, jednotka HZS Karlovarského kraje ze stanice Sokolov s CAS 24 Scania a jednotka profesionálních podnikových hasičů ze Sokolovské uhelné s CAS 20 T815 TEERNo1 Portugal.

Velitel zásahu po příjezdu na místo, kdy je vidět silně zakouřený prostor chodby a vycházející kouř oknem z prvního patra, nařizuje ustanovit cisternu tak, aby automobilový žebřík mohl být postaven k budově co nejlépe pro případ nasazení. Průzkumná skupina vybavena dýchacími přístroji provádí průzkum bojem pomocí vysokotlakého proudu. Na místě již také zasahuje hlídka policie ČR a ve spolupráci s městskou policií, zajišťují prostor před domem. Hasiči provádí násilný vstup do bytu a provádějí likvidaci požáru v kuchyni. Pomocí přetlakového ventilátoru je prováděno nucené odvětrávání celého zasaženého prostoru. Jednotka hasičů ze Sokolovské uhelné, která se mezi tím dostavila na místo, provádí průzkum všech pater nad zasaženým byte. Po příjezdu profesionálů ze Sokolova je prováděn závěrečný průzkum a jednotky ze Sokolova a z Vřesové se vracejí na základnu. Naše jednotka ještě na místě zásahu čeká na příjezd vyšetřovatele požárů od HZS.  

Díky včasnému ohlášení a velmi rychlé reakci záchranných složek nedošlo k rozšíření požáru. Kromě poškozených vstupních dveří po násilném vstupu hasičů a spáleného hrnce, nedošlo k přímým škodám. Příčinou byla nedbalost při vaření, posléze řešeno vyšetřovatelem požárů HZS Karlovarského kraje. Po likvidaci se na místo dostavil majitel bytu.
Zásah a hlavně příjezd zásahové techniky hasičů, ztěžovala špatně parkující vozidla v úzkých uličkách. To bylo následně řešeno strážníky městské policie blokově na místě.