Ve čtvrtek 17. ledna, době kdy naše jednotka společně s několika dalšími jednotkami provádí zásah při požáru domu v sokolovské Tovární ulici, je na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje nahlášen požár v panelovém domě v sokolovské Mánesově ulici. Operační středisko vyhlašuje poplach pro jednotku HZS centrální stanice Sokolov a zároveň žádá velitele zásahu v Tovární ulici o tři jednotky, pokud to situace na místě dovoluje. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 08:40 hodin. Při příjezdu prvního družstva profesionálních hasičů, nahlašuje velitel zásahu plameny z okna nejvyššího podlaží domu. Krajské operační a informační středisko vyhlašuje na základě přijatých informací druhý stupeň poplachu.

Na místo zásahu postupně přijíždějí jednotky HZS Sokolov, HZS Karlovy Vary, JSDH Chodov, JSDH Březová (SO), JSDH Kynšperk nad Ohří, JSDH Vintířov, JSDH Habartov, JSDH Horní Slavkov. Na místě zasahují také příslušníci Policie ČR, Zdravotnická záchranná služba, příslušníci územního odboru Sokolov HZS Karlovarského kraje, vyšetřovatelé požáru HZS Karlovarského kraje. Při požáru byla jedna osoba zraněna a byla odvezena záchrannou službou do nemocnice. Na místě s hasiči spolupracovala také starostka města Sokolov s pracovníkem krizového řízení úřadu města. Naše jednotka plní úkoly stanovené velitelem zásahu a po likvidaci požáru se vrací zpět k zásahu v Tovární ulici.