Ve středu 1. května v noci vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám určeným v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený kouř v panelovém domě v ulici náměstí 9. května. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERNNo1 v čase 01:57 hodin. K zásahu vyjíždí také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Chemické závody a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. Po příjezdu na místo je zjištěn vycházející kouř z otevřeného okna domu. Bytové dveře nikdo neotevírá. Velitel zásahu nařizuje provést násilné otevření dveří a provedení průzkumu. Následně jsou dveře otevřeny uživatelem bytu a na společnou chodbu se vyvalil kouř. Dalším průzkumem je zjištěno, že došlo k požáru potravin v plynové troubě.