V úterý 2. července vyhlašuje Krajské operační a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár v Karlových Varech. K zásahu v ulici Sokolovská vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 22:15 hodin. K zásahu je vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Stará Role, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Tašovice, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Ostrov, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nejdek a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Hájek.

První jednotka průzkumem zjistila, že hoří zapakované nákladní automobily s návěsy v areálu bývalého pivovaru. Kouř z požáru byl vidět z celého území krajského města a v místě byly slyšet detonace. To explodovaly pneumatiky u hořících vozidel. Naše jednotka byla v místě jako záloha a následně po rozhodnutí velitele zásahu se vrací zpět na základnu. Výše škody a příčina požáru je předmětem šetření vyšetřovatelů požárů HZS a Policie ČR.