V neděli 7. července, kdy slunce pomalu vycházelo nad obzor, je na Krajské operační a informační střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje požár na skládce komunálního odpadu u Vřesové. Na místo vyjíždí jednotka Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7. Po příjezdu podnikových hasičů na místo je průzkumem zjištěn menší požár skládky. Velitel zásahu, po provedení podrobného průzkumu a na základě zkušeností s požáry na této skládce, vyhlásil první stupeň poplachu.

Operační středisko v krajském městě následně vyhlašuje poplach jednotce Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov, jednotce Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov, jednotce Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary, jednotce Sboru dobrovolných hasičů Chodov a jednotce Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. K požáru vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 04:23 hodin. Po příjezdu na místo plníme pokyny velitele zásahu. Likvidace požáru je provedena krátce před půl sedmou ranní a my se následně vracíme zpět na základnu.

Technika na místě zásahu:

HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov – CAS 30 T815-7, VEA Toyota Hilux

HZS Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov- CAS 24 Scania

HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary – CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“

HZSp Sokolovská uhelná, právní nástupce a.s. - CAS 30 T815-7

JSDH Chodov – CAS 20 T815 TERRNo1

JSDH Vintířov – CAS 30 Scania