V pátek 2. srpna vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach hasičským jednotkám určeným v prvním stupni dle požárního poplachového plánu na město Chodov. Na tísňovou linku hasičů byl ohlášen požár střechy panelového domu v ulici Tovární. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Tatra 815 TERRA v čase 12:20 hodin. Na místo požáru zároveň vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 32 Iveco Magirus, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 a automobilovým žebříkem AZ 42 Iveco Magirus, vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice CHZ Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania.

Ještě než naše jednotka dojela na místo události, zjišťuje velitel přes městskou policii výsledky vizuálního průzkumu pomocí kamerového systému CCTV. Na jeho základě, po příjezdu na místo, vysílá na střechu průzkumnou skupinu vybavenou dýchacími přístroji a hasicími přístroji. Ostatní členové se připravují na rozvinutí dopravního a útočného hadicového vedení. Průzkumná skupina zjišťuje, že došlo k požáru lepenky strojovny výtahu při opravě střechy. Na místo se dostavuje vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje a Policie ČR.