V neděli 12. ledna večer je na tísňovou linku ohlášen požár v panelovém výškovém domě v Sokolově. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje vyhlašuje na základě získaných informací poplach šesti jednotkám hasičů i s automobilovým žebříkem AZ 32. Na základě přijetí dalších telefonátů je následně vyhlášen poplach všem jednotkám ve druhém stupni dle požárního poplachového plánu s dalším automobilovým žebříkem AZ 42. Jednotka Chodov vyjela k požáru s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 v čase 18:13 hodin. Na místo je vyžádána Zdravotnická záchranná služba a více hlídek Policie ČR. Po příjezdu prvních jednotek na místo události je prováděn průzkum ve výškové budově v ulici Marie Majerové. Průzkumem je zjištěno silné zakouření bytu zplodinami hoření a požár potravin. Operační středisko odvolává na základě požadavku velitele zásahu jednotky, které ještě nejsou na místě, zpět na základnu. Přesto na místě zasahuje několik hasičských družstev, vyšetřovatel požárů HZS, posádka ZZS a příslušníci Policie ČR.