Ve čtvrtek 16. dubna byl na tísňovou linku ohlášen kouř z lesa u Milíkova okres Cheb. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky v prvním stupni požárního poplachového plánu. Po příjezdu první jednotky na místo požáru je zřejmé, že bude potřeba více hasičů i techniky. Hořel les ve velmi prudkém svahu. Komplikací bylo velké převýšení, které komplikuje nejen dodávku vody přímo k místu požáru, ale i pohyb zasahujících. Operační středisko vyhlásilo třetí stupeň poplachu, kdy vyslalo k požáru celkem 15 jednotek hasičů. K lepšímu průzkumu prostoru zasaženého požárem byl na místo povolán i hasičský dron, který monitoroval ze vzduchu šíření ohně. Pomocí bezpilotního prostředku byly koordinovány postupující hasební práce. Naše jednotka vyjela cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 15:41 hodin. Velitel zásahu rozdělil místo na tři úseky a povolal k hašení policejní vrtulník s bambi vakem. Chodovská jednotka plní úkoly stanovené velitelem úseku ve stanoveném prostoru. Na základnu se vracíme ve večerních hodinách, kdy se podařilo šíření požáru zastavit.

Zasahující jednotky:

HZS KVK stanice Mariánské Lázně (CAS 30 T815-7, čtyřkolka Polaris, UA Hyundai, VEA Ford Ranger)

HZS KVK stanice Cheb (CAS 30 T815-7, VEA Toyota Hilux, VEA Škoda Yeti)

HZS KVK územní odbor Cheb (OA Škoda Yeti)

HZS KVK stanice Sokolov (CAS 30 T815-7)

HZS KVK stanice Karlovy Vary (VEA Mercedes Benz)

HZSp Správa železnic Cheb (CAS 30 Scania)

JSDH Milíkov (CAS 30 T815, DA)

JSDH Dolní Žandov (CAS 24 T815, DA)

JSDH Lázně Kynžvart (CAS 20 T815)

JSDH Bukovany (CAS 32 T148)

JSDH Drmoul (DA VW)

JSDH Březová (CAS 30 T815-7)

JSDH Kynšperk nad Ohří (CAS 30 T815-7)

JSDH Tři Sekery (CAS 32 T148, DA)

JSDH Habartov (CAS 20 T815)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

Vrtulník Bell 412 Letecké služby Policie ČR s příslušníky HZS hl. m. Praha

Foto z místa zásahu na webu HZS Karlovarského kraje ZDE.