Ve čtvrtek 13. srpna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotkám určené v prvním stupni požárního poplachového plánu na požár zahradní chaty v katastru obce Jenišov Naše jednotka vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1 v čase 15:04 hodin. K zásahu vyslalo operační středisko také jednotku Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje z centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“ a cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7 „Nosorožec“, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Jenišov s užitkovým automobilem UA Toyota Hiace, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Stará Role s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Liaz, jednotku Sboru dobrovolných hasičů Tašovice s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 15 Renault Midlum.