V neděli 1. listopadu vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje v čase 07:03 hodin poplach pro pět jednotek hasičů, na ohlášený požár rekreační chaty. K zásahu do Tatrovic jsme vyjeli s cisternovou automobilovou cisternou CAS 20 Tatra 815 TERRNo1. Na místo požáru vyjela také jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Chemické závody, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nejdek a jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov. Zároveň na místo vyráží hlídka Policie ČR a vyšetřovatel požárů Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje.

Po příjezdu na místo, provádíme základní průzkum místa požáru a kontrolu zdravotního stavu obyvatelů chaty, kteří se již nacházeli mimo budovu. Provádíme další průzkum uvnitř budovy vybaveni dýchacími přístroji a termokamerou. Průzkumem bylo zjištěno skryté šíření požáru v dřevěné podlaze domu. Na místo se dostavují další hasičské jednotky. Hasiči provádějí vyhledávání ohnisek požáru s následným hašením, rozebírání konstrukcí, osvětlování místa zásahu, týlové zabezpečení jak hasičů, tak osob z domu. Na základnu se vracíme krátce před jedenáctou hodinou dopolední. Rozsah a výše škody je předmětem vyšetřování.