Ve středu 24. února vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach pro jednotky zařazené v prvním stupni požárního poplachového plánu na ohlášený požár budovy bývalé sokolovny v lázeňském území v Karlových Varech. Po příjezdu první jednotky na místo, vyhlašuje velitel zásahu druhý stupeň poplachu. Operační středisko vyhlašuje poplach naší jednotce v čase 07:47 a určuje k výjezdu cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1. Po příjezdu na místo dostáváme úkoly od velitele zásahu a provádíme hašení požáru na určených místech, vyhledávání osob, které by se mohli nacházet v rozlehlé budově, vyhledávání dalších ohnisek požáru a rozebírání konstrukcí.

Místo zásahu bylo v prudkém svahu a povrch vozovky byl navíc v ranních hodinách silně namrzlý. Hasiči tak měli problém s ustavením zásahové techniky, na místě nebylo vůbec možné bezpečně ustavit výškovou techniku. Hasební zásah tak byl vedený uvnitř budovy, kde docházelo k narušení konstrukcí stropů a podlah, hasiči tak museli postupovat velmi obezřetně. Hasiči se také od začátku zásahu zaměřili kromě samotného hašení i na ochranu sousedního hotelu, aby nedošlo k rozšíření požáru i na tento objekt. Naše jednotka byla zpět na základnu odeslána v odpoledních hodinách.

 

Zasahující jednotky:

HZS Karlovy Vary (CAS 20 Scania „COBRA“, CAS 20 Scania, CAS 30 T815-7, AZ 40 Iveco Magirus)

HZS Sokolov (CAS 30 T815-7, PPLA Iveco Daily)

JSDH Ostrov (CAS 20 Man)

JSDH Stará Role (CAS 24 L101)

JSDH Chodov (CAS 20 T815)

JSDH Hájek (CAS 30 T815-7)

JSDH Horní Slavkov (CAS 20 T815)

Další fotografie na webu HZS KVK zde.