Krátce po půl třetí ráno 14. ledna 2009 došlo k požáru sklepních prostor výškové obytné budovy v Chodově v ulici Boženy Němcové. Na místě zasahovaly celkem 3 jednotky PO. Místní jednotka SDH Chodov s CAS 24 T815 TERRNo1, jednotka HZSp Sokolovské uhelné s CAS 20 T815 TERRNo1 Portugal a jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov s CAS 24 Scania P340.

Požár byl během 20 minut lokalizován a následně po hodině a půl zlikvidován jedním vysokotlakým proudem. Poté bylo provedeno nucené odvětrání zakouřeného prostoru dvou vchodů včetně sklepních prostor pomocí přetlakového ventilátoru a vynesení ohořelého materiálu k dohašení mimo objekt. Během zásahu nebyla nutná evakuace obyvatel, pouze 4 osoby z přízemního bytu samostatně opustily preventivně byt a nikdo nebyl zraněn. Důvodem bylo velmi silné zakouření únikových cest nebezpečným a jedovatým kouřem. Požárem byly zničeny tři sklepní kóje a škoda byla vyšetřovatelem předběžně odhadnuta na 50 tisíc Kč. Příčina požáru je stále v šetření a zvažují se tyto příčiny: závada na elektroinstalaci, úmysl nebo nedbalost. Na místě události kromě 14 hasičů zasahovaly také vyšetřovatel HZS územního odboru Sokolov, hlídka městské policie Chodov a hlídka PČR oddělení Chodov.
Jednalo se již o druhý požár sklepních prostorů v tomto měsíci.

Požáry sklepních prostor jsou jedny z nejsložitějších a nejnebezpečnějších právě z důvodu nahromaděného většinou pro obyvatele nepotřebného materiálu, s rozdílnými hořlavými vlastnostmi a toxicitě zplodin hoření. Velmi významnou roli při likvidaci tohoto požáru a provedení účinného hasebního zásahu, hrály zatarasené vstupní dveře do sklepa uskladněným materiálem. Velmi ztížené podmínky pro zásah v těchto případech můžou mít negativní vliv na celkovou úspěšnost zásahu či případné ztráty na životech a zdraví našich občanů.