Minulý týden v sobotu 17. června proběhl u chodovského hasičského sboru Den otevřených dveří. Návštěvníci, kteří tento den zavítali do prostorů městského záchranného systému našeho města, si mohli prohlédnout vybavení zásahové jednotky Chodov, ale také vnitřní prostory zbrojnice. Chodovská jednotka představila veškerou zásahovou techniku a další technické prostředky ve své výzbroji. Pozvání k prezentaci technických prostředků přijali další složky Integrovaného záchranného systému. Na tento den otevřených dveří k nám zavítali hasiči z Hasičského záchranného sboru podniku Sokolovská uhelná se sanitním vozidlem VW Transporter, hasiči Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice CHZ Sokolov s automobilovou plošinou AP 30 Renault, jednotka Sboru dobrovolných hasičů Vintířov se svojí zánovní cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania, Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje ze střediska Sokolov se sanitním vozidlem VW Transporter, Policie České Republiky a městské policie Chodov.

 

Bohužel další technika hasičů, která byla přislíbena, nemohla být prezentována z důvodu zásahu u aktuálních mimořádných událostí. Tradičně si mohli všichni návštěvníci vyzkoušet stříkání z útočného proudu, stříkání ze džberové ruční stříkačky, prohlédnout a vyzkoušet vybavení technických prostředků pro zásahy záchranných a bezpečnostních složek.

Tímto děkujeme za podporu a další prezentaci městu Chodov, Hasičskému záchrannému sboru Karlovarského kraje, jednotce Sboru dobrovolných hasičů Vintířov, Zdravotnické záchranné službě Karlovarského kraje, Hasičskému záchrannému sboru podniku Sokolovská uhelná, právní nástupce a.s., Policii ČR obvodnímu oddělení Chodov a také městské policii Chodov.