V sobotu 9. Května se malá část našeho sboru vydala do obce Skalná v okrese Cheb, kam jsme byli pozváni na oslavy 140. výročí založení sboru dobrovolných hasičů. Naše výprava se na oslavy vydala v hasičském historickém automobilu AS Praga RN z roku 1953.

Po příjezdu do Skalné si někteří prošli část místního hradu, kde byla otevřena expozice hasičského muzea. Po té se všichni vydali průvodem do kostela, kde byl vysvěcen nový prapor SDH Skalná a dále se pokračovalo k fotbalovému hřišti, kde proběhli ukázky požárního útoku, vyprošťování z havarovaného automobilu, ukázka použití automobilového žebříku profesionálních hasičů z HZS stanice Cheb, představení zásahové techniky jak místního, tak okolních sborů dobrovolných hasičů i historických vozidel v čele s naší "Erenou" a ukázka činnosti historické parní stříkačky. Někteří si prohlédli i vystavené historické traktory a po posilnění nabízeným občerstvením byl hlavní program ukončen spanilou jízdou hasičské techniky přes Skalnou.