Jako každý rok se i v letošním roce náš Sbor dobrovolných hasičů podílel na organizaci a průběhu masopustní slavnosti v Chodově. Příjemnou atmosféru podporoval trochu mrazík, místy sluníčko, ale také i sněhové vločky. Masopust zahájil starosta města Chodova Ing. Josef Hora a se svou kapelou a masopustním šramlem brázdil ulice Chodova na přívěsu tažený hasičskou Erenou z roku 1952. Pomocí zpěvu a kvalitní muziky byli obyvatelé města nalákáni k masopustním radovánkám v novodobém historickém jádru města. Zde probíhal tradiční staročeský jarmark, kde bylo možné mimo jiných specialit ochutnat například vynikající Trdelník, zabíjačkové pochoutky a v neposlední řadě se zahřát medovníkem nebo svařáčkem. Sem tam byl vidět i nějaký ten pamprlíček, po kterém následoval i taneček. Probíhaly také tradiční soutěže masek dospělých i dětí, kteří byli odměněni sladkými nebo pro dospělé tekutými cenami. Atmosféru přijela podpořit také dobově ustrojená četnická skupina, která bděla nad pořádkem během masopustního reje. Tradičně musela vyřešit odchyt a zneškodnění medvěda. Velmi příjemné zpestření nedělního dopoledne si užilo spoustu chodováků, ale nechyběli ani návštěvníci z okolních měst a obcí. Akce byla velmi zdařilá a už teď se všichni těší na příští masopust.