První víkend v červnu proběhla v Chodově tradiční soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Chodova. V sobotu soutěžili družstva mužů, žen a mládeže, a v neděli družstva starších žáků, mladších žáků a přípravky. Bohužel soutěž ovlivnil termín konání, kdy se v kraji konalo mnoho akcí hlavně pro děti, a proto byla letošní účast slabší než v minulých letech. Rozdílné byly oba dva dny také, co se týká počasí. V sobotu, za velmi slunečného počasí, se na hasičském cvičišti v Bezručově ulici, sešlo několik soutěžních družstev. Hasičské klání zahájil starosta města pan Patrik Pizinger, který popřál všem hodně úspěchů. Na počátku došlo k rozlosování pořadí a následně se šlo na věc. Za dobré nálady, za podpory věrných fanoušků z blízkého i širokého okolí, za doprovodného slova místního spíkra, proběhly dvoufázově požární útoky.

V sobotním dopoledni zápolily družstva hasičů SDH Chodov muži 1, Chodov 2, Chodov ženy, SDH Mírová a SDH Březová u Sokolova. Letošní soutěž vyhrálo v kategorii žen družstvo Chodov, které bylo bohužel jediné. Mezi muži zvítězilo družstvo z Mírové, na druhém místě se umístilo družstvo z Březové, na třetím místě zabodovali borci z družstva Chodov 1 a na „bramborovém“ místě se umístnilo soutěžní družstvo Chodov 2. Zajímavostí bylo, že chodovské družstvo 1 bylo složeno ze starších zkušených hasičů, kdy nejstaršímu je 69 let. Samozřejmostí bylo tento den i klasické „pokřtění“ nového člena, který se poprvé zapojil do soutěže v hasičském sportu.

 

V neděli byly naplánovány disciplíny pro kategorie starších žáků, mladších žáků a hasičské přípravky. Bohužel toto klání ovlivnilo velmi studené a deštivé počasí. Soutěžní pokusy jsme ukončili při prvních pokusech mladších žáků z důvodu nepřízně počasí. Vyhodnotily se pouze štafety 4x60 metrů. Požární útoky stihla jen přípravka. Ostatní jsme nehodnotili. Výsledky tedy byly takovéto. V kategorii přípravka se celkově umístilo na prvním místě družstvo malých hasičů z SDH Křižovatka, které soutěžilo jako jediné. V kategorii mladší žáci bylo pořadí SDH Dalovice, SDH Chodov, SDH Nová Role, SDH Křižovatka, SDH Útvina, SDH Bor, SDH Kynšperk nad Ohří. V kategorii starší žáci bylo pořadí SDH Mezirolí, SDH Útvina, SDH Křižovatka, SDH Březová, SDH Chodov, SDH Kynšperk nad Ohří.

Letošní ročník hasičské soutěže O pohár starosty města Chodov, proběhl za významné podpory města Chodov a za perfektní spolupráce se správcem areálu Jirkou Perglerem mladším.