První víkend v červnu proběhla v Chodově tradiční soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Chodova. V sobotu soutěžila družstva mužů a  žen.

V neděli soutěžila družstva starších žáků, mladších žáků a přípravky. Oba dva dny se běhalo za velmi slunečného počasí na hasičském cvičišti v Bezručově ulici. Hasičské klání v sobotu zahájil starosta města pan Patrik Pizinger, který popřál všem hodně úspěchů. Na počátku došlo k rozlosování pořadí a následně se šlo na věc. Za dobré nálady, za podpory věrných fanoušků z blízkého i širokého okolí proběhly dvoufázově požární útoky.

V sobotním dopoledni zápolily družstva hasičů SDH Chodov muži 1, Chodov 2, Chodov ženy, SDH Mírová. Letošní soutěž vyhrálo v kategorii žen družstvo Chodov, které bylo bohužel jediné. Mezi muži zvítězilo družstvo z Mírové, na druhém místě se umístilo družstvo Chodov 2, na třetím místě zabodovalo družstvo Chodov 1.

Slabá účast soutěžních družstev byla zapříčiněna mnoha různými akcemi, které probíhaly ve stejném termínu v kraji i mimo něj.

 V neděli byly naplánovány disciplíny pro kategorie starších žáků, mladších žáků a hasičské přípravky. Soutěžní den zahájila místo starosty tajemnice Ing. Marcela Kubicová, která popřála soutěžícím štěstí a ať se nikomu nic nestane. Hned na začátku se běhaly štafety 4x60 metrů a poté následovaly požární útoky. A výsledky tedy byly takovéto. V kategorii přípravka se celkově umístilo na prvním místě družstvo malých hasičů z SDH Křižovatka, které soutěžilo jako jediné. V kategorii mladších žáků jsme se umístili na čtvrtém místě, starší žáci se umístili na místě šestém. Na domácí půdě se nám nedaří.

Celkové výsledky dne:

přípravka:

1. Křižovatka

mladší žáci:

1. Křižovatka

2. Útvina

3. Plesná

4. Chodov

5. Oloví

6. Kynšperk

 

Starší žáci:

1. Mezirolí

2. Křižovatka

3. Útvina

4. Březová (So)

5. Plesná

6. Chodov

7. Kynšperk

8. Oloví

 

Letošní ročník hasičské soutěže O pohár starosty města Chodov, proběhl za významné podpory města Chodov a za perfektní spolupráce se správcem areálu Jirkou Perglerem mladším.

Během soutěžních dnů také v prostorách hasičského cvičiště na Spartaku probíhala prezentační akce „Dobrovolní hasiči roku“ a také prezentace společnosti Stihl, která dodává technické prostředky pro zásahy hasičských jednotek.