Hlavní stránka

Fotografie

Kde pálí ohně žár a vzrůstá hřích a svár, pomocník je nám dán, svatý Florián PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 18 Srpen 2017 15:53

Sobota 12. srpna 2017 byla pro Chodov a zároveň pro chodovské hasiče významným dnem. Tento den se po sto letech vrátila chvíle, kdy je opět při kostelním zvonění slyšet tři zvony. I když v jednu chvíli počasí nepřálo, přišlo se na slavnostní okamžik svěcení nových zvonů podívat mnoho obyvatel Chodova a přijeli také zástupci našich partnerských měst a početná delegace chodovských vysídlenců. Zvony Sv. Florián a Sv. Vavřinec slavnostně posvětil Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský. Oba zvony byly ihned po vysvěcení zavěšeny do kostelní věže a na konci slavnostní mše svaté se společně poprvé rozezněly. Stalo se tak sto let od okamžiku, kdy byly původní zvony roztaveny pro zbrojní účely během první světové války.
Biskup Tomáš Holub během svěcení řekl - „Zvony vždy zní při šťastných událostech a přinášejí dobro. Naopak vždy, když se sundávají, nastává období, kdy na sebe lidé nemyslí, a na cestě je zlo. Proto věřím, že tyto zvony se už nikdy nebudou muset sundávat."


Do věže kostela oba zvony vyzdvihnula speciální technika hasičů a to jeřáb ze Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky (podrobnosti o jeřábu zde).

Video ze svěcení a zavěšování zvonů do kostelní věže zde a video zvonění všech tří zvonů zde.

Děkujeme všem autorům, že poskytnuli fotografické snímky ze slavnostní soboty, našemu Sboru dobrovolných hasičů Chodov.

Autorem fotografií: Ivana Sarkányová - Město Chodov

Autorem fotografií: Martin Polák-  Město Chodov

Autorem fotografií: Roman Albrecht – Člověk a víra / Fotografové pro církve ČR.

 

Celý článek...
 
Technická pomoc v Tatrovicích PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 17 Srpen 2017 14:11

V pondělí 14. srpna vyjíždíme na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů Do Tatrovic. K zásahu odstranění obtížného hmyzu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 11:21 hodin. Po příjezdu na místo provádíme průzkum a potvrzujeme na operační středisko, že je potřeba odstranit velké sršní hnízdo v budově, kdy sršni přímo ohrožují obyvatele domu. Určení členové družstva se vystrojují do speciálních obleků pro tento druh zásahu a vyzbrojují se technickými prostředky likvidaci hmyzu. Po skončení zásahu v domě, jsou obyvatelé poučeni, že mají činit opatření, aby ke vzniku sršních hnízd v domě nedošlo a také aby prováděli pravidelnou kontrolu případně další tvorby hnízd obtížného hmyzu.

 
K nehodě za Chodovem vyjeli všechny základní složky IZS PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 17 Srpen 2017 10:17

V sobotu 12. srpna v 16:02 hodin vyhlásilo operační středisko Integrovaného záchranného systému Karlovarského kraje poplach dvěma jednotkám předurčeným na řešení dopravních nehod. K zásahu nehody motorkáře se zraněním, na křižovatce silnic 222 a 1812 za Starou Chodovskou, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T T815 TERRNo1. Druhou jednotkou vyslanou k nehodě je jednotka hasičů HZS ze stanice Sokolov. Po příjezdu na místo události, kde již na místě zasahují hlídky Policie ČR, zjišťujeme, že došlo k nehodě motocyklu se zraněním dvou osob. Provádíme zabezpečení místa nehody bezpečnostním ustavením zásahové techniky, protipožární opatření a předlékařskou první pomoc osobám, které cestovali na motocyklu. Na místo se dostavují policisté z oddělení silničního dohledu,  policisté ze Skupiny dopravních nehod a jednotka HZS stanice Sokolov.  Velitel jednotky HZS si po předání informací přebírá velení u zásahu. Na místo se dostavuje také Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje ze střediska Sokolov a řidič motocyklu se spolujezdkyní je předán do péče zdravotníků.

 
Sobotní zásah ve Vintířově PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 16 Srpen 2017 12:27

V sobotu 12. srpna v 10:27 hodin vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do Vintířova jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahovala místní jednotka hasičů, se potvrzuje prvotní informace o větším úniku kapalných uhlovodíků na pozemní komunikaci v obci. Naše jednotka dostává příkaz od velitele zásahu a provádí posyp a úklid uniklé látky sorbentem od místní fabriky až na úroveň hasičské zbrojnice. Na místo zásahu se také dostavuje jednotka profesionálních hasičů ze Sokolova. Chodovská jednotka se po splnění zadaného úkolu vrací zpět na základnu.

 
Dopravní nehoda s vyproštěním u Jimlíkova PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 11 Srpen 2017 14:40

V pondělí 7. srpna ve 20:46 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach jednotkám na řešení dopravní nehody u Jimlíkova. K dopravní nehodě osobního automobilu, kdy je podle zjištěných informací potřeba vyproštění osob, vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20, jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje ze stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20, a také zdravotnická záchranná služba s Policií ČR. Chodovská jednotka přijíždí na místo společně s jednotkou HZS a provádějí na příkaz velitele zásahu průzkum místa nehody. Zároveň je provedeno ustavení zásahové techniky k zabezpečení místa nehody, protipožární opatření, zajištění havarovaného vozidla proti pohybu a následné vyproštění zraněné osoby. Po splnění všech stanovených úkolů a po předání zraněné osoby do péče zdravotnické záchranné služby, jsme odesláni velitelem zásahu zpět na základnu.

 
Letos jsme opět hráli turnaj v plážovém volejbale PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kiss   
Pátek, 11 Srpen 2017 14:28

Koncem července se odehrál tradiční Beach volejbalový turnaj v rámci Sboru dobrovolných hasičů Chodov. Akci provázelo velmi krásné letní počasí a všichni si jej náramně užili. Ačkoliv bylo celkem šest smíšených tříčlenných týmů, které hrály systémem každý s každým na dva sety, na tom, kdo vyhrál, vůbec nezáleželo. Tímto děkujeme sportovnímu klubu BVC Chodov za poskytnutí sportovního areálu.

 
V Chodově se po 100 letech rozezní tři kostelní zvony. Do věže kostela je vyzdvihne hasičský jeřáb PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 09 Srpen 2017 19:10

Sto let obyvatelé Chodova nemohli slyšet zvuk všech tří zvonů najednou.  V sobotu 12. srpna 2017 se to ale změní.

V roce 1917 byly z chodovského kostela svatého Vavřince odvezeny kostelní zvony a v plzeňské Škodovce je rakouská armáda nechala roztavit pro výrobu zbraní. Po sto letech se zvony do věže našeho kostela vrátí a nahradí tak své kolegy, zničené během první světové války.
Větší z nových zvonů ponese jméno patrona města Chodova svatého Vavřince a menší z nich patrona hasičů svatého Floriána. Na oba zvony se v úspěšné sbírce skládají obyvatelé města Chodova. V programu, který začíná v devět hodin vynesením zvonů před kostel, je obřad svěcení zvonů dle Benedikcionálu. Zvony slavnostně posvětí Mons. Tomáš Holub, biskup plzeňský. Do věže kostela oba zvony vyzdvihne speciální technika hasičů a to jeřáb ze Záchranného útvaru Hasičského záchranného sboru České republiky.

Po skončení poutní mše svaté se poprvé rozeznění a Chodov tak po sto letech uslyší zvuk souboru zvonů. Přijďte, neboť takový okamžik se odehrává jen jednou za stovky let!

Následovat bude tradiční Vavřinecká pouť.

 
Nouzové otevření bytu a zachráněná osoba PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 08 Srpen 2017 10:45

V pátek 4. srpna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor. K zásahu do ulice Příční, kde je potřeba nouzové otevřít byt se zraněnou osobou uvnitř, vyjíždíme v 11:25 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Náš velitel si okamžitě vyžádá na operační středisko vyslání výškové techniky a KOPIS vysílá k zásahu také náš automobilový žebřík AZ 30. Po příjezdu na místo události, kde nás již očekávají hlídky městské policie a Policie ČR, je potvrzena informace o osobě, která je nemocná a již se neozývá. Velitel zásahu nařizuje okamžitý násilný vstup do bytu. Zároveň je k oknu bytu přistaven žebřík z AZ 30. Ten ale nakonec nemusel být využit, jelikož se podařilo otevřít vchodové dveře do bytu pomocí speciálního nářadí. Do bytu vstupuje policie s hasiči a nalézají zraněnou ležící osoby. Osobě byla poskytnuta předlékařské první pomoc s nasazením kyslíkové terapie. Na místo přijíždí zdravotnická záchranná služby s vozidly RV a RZP a přebírá pacienta do své péče. Naše jednotky se následně vrací na základnu.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 3 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy