Hlavní stránka

Fotografie

Z pátku na sobotu probíhala v Sokolově masivní pátrací akce PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 02 Srpen 2017 16:58

V pátek 28. července jsme vyjeli na příkaz krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, spolupráci složek IZS v Sokolově. Probíhalo zde ve spolupráci s policií pátrání po dvou malých dívkách, které ztratily v pátek večer. Pohřešovány byly dívky ve věku čtyři a šest let. Do pátrací akce se zapojily nejen desítky hasičů s policisty, ale také vrtulník Letecké služby Policie ČR s termovizí. Na místě jsme zasahovali společně s hasiči ze stanice Sokolov a kolegy z jednotek dobrovolných hasičů z Březové, Kynšperka nad Ohří, Bukovan a Habartova. Celou noc prohledávali záchranáři sokolovské sídliště, přilehlé parky i vodní hladinu jezírek a řeky. V sobotních ranních hodinách se hasiči vystřídali, nastoupila nová směna na sokolovské stanici a přijeli i další dobrovolní hasiči z Lokte, Vintířova, Horního Slavkova, Oloví a Krajkové. Obě dívky byly nalezeny v pořádku v sobotních ranních hodinách obyvatelem jednoho obytného domu v Sokolově. Právě do vestibulu tohoto domu se dívky v noci schovaly.

 
O sobotní noci, jsme vyjeli na žádost ZZS PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 25 Červenec 2017 13:04

V sobotu 22. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, spolupráci se složkami IZS. K zásahu do ulice U Porcelánky vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 22:29 hodin. Po příjezdu na místo události, kam jsme byli vysláni ke spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou, abychom snesli pacienta po resuscitaci do sanitního vozidla, zjišťuje náš velitel u zdravotníků podrobnosti ke snesení osoby jednotkou hasičů. Bohužel po chvilce posádka ZZS odvolává naši pomoc, jelikož lékař musel konstatovat úmrtí osoby.

 
Únik kapalných uhlovodíků v ulici Hlavní PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 25 Červenec 2017 12:52

V pátek 21. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, únik ropných produktů. K zásahu do ulice Hlavní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 21:14 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzen únik provozních kapalin z osobního automobilu z důvodu technické závady. Jednotka provedla zajištění a posyp unikající látky. Po naložení porouchaného vozidla odtahovou službou, naše jednotka provedla závěrečný úklid a vrátila se krátce před desátou večerní na základnu.

 
Požár v karlovarském hotelu Thermal PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Sobota, 22 Červenec 2017 07:54

Ve čtvrtek 20. července krátce po půl osmé večerní je na tísňovou linku přijata informace o požáru v podzemních patrech hotelového komplexu Thermal v Karlových Varech. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě na místo vysílá hasičské jednotky podle poplachového plánu. Naše jednotka na místo vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. V hotelu Thermal došlo k požáru balneo provozu v druhém podzemním podlaží. Požár značně poškodil prostory i vybavení v baleno provozu, mimo tuto část se díky rychlému zpozorování a rychlému zásahu hasičů nerozšířil. Do ubytovací části hotelu, která je přímo nad místem požáru, pronikl kouř ze zplodin hoření, proto začala evakuace hotelových hostů ještě před příjezdem hasičů a hasiči pomáhali z evakuací a záchranou všech osob z hotelu. Hoteloví hosté se shromáždili na určeném evakuačním prostoru před hotelem, hasiči pak zkontrolovali všechna patra a všechny pokoje v celém hotelu.

Celý článek...
 
Děti z příměstského tábora na návštěvě u chodovských hasičů PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kiss   
Pátek, 21 Červenec 2017 12:25

Ve čtvrtek 20. července navštívily chodovské hasiče děti z příměstského tábora pořádané DDM Nová Role. Celé dopoledne byly provázeny velitelem jednotky v prostorách zbrojnice, kde byla představena technika a vybavení jednotky. Děti byly seznámeny s organizací požární ochrany v Chodově a vyzkoušely si hašení požáru pomocí ručních hasicích přístrojů. Nechyběla přednáška o prevenci a chování v různých krizových situacích jako je požár, dopravní nehoda, byly zopakovány tísňové linky a padlo mnoho dalších informací týkající se preventivně výchovné činnosti. Na závěr se projely v našem hasičském autíčku. Děti si z příjemného a slunečného dopoledne odnesly nejen pěkné zážitky, ale i cenné informace.

 
Ohlášen byl požár ve výškové budově PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 21 Červenec 2017 12:05

Ve čtvrtek 20. července v 00:15 minut vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár výškové budovy v ulici Obránců Míru. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24, jednotka HZS ze stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a automobilovým žebříkem AZ 37, a jednotka HZS ze stanice CHZ Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. Po příjezdu naší jednotky je průzkumem zjištěno, že došlo k požáru odpadu ve výtahové šachtě. Požár byl uhašen pře naším příjezdem, přesto provádíme kontrolu pomocí termokamery. Společná chodba není moc zakouřená, přesto úplnému odvětrání brání skutečnost, že na oknech nejsou v mnoha případech ovládací kličky.

Celý článek...
 
Při výjezdu ze stavby se převrátil nákladní automobil PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 20 Červenec 2017 10:15

V úterý 18. července odpoledne vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach jednotce Chodov a jednotce HZS stanice Karlovy Vary na dopravní nehodu nákladního vozidla v Mírové lokalita Na Cechu. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 a jednotka HZS vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 a technickým automobilem TA-L1CH. Na místě zásahu je zjištěno nákladní vozidlo na boku, které se převrátilo při výjezdu ze stavby rekonstrukce železniční stanice Chodov. Řidič vozidla byl nezraněn mimo vozidlo a z nákladního vozidla unikaly provozní náplně. Jednotky hasičů prováděli zachytávání a přečerpávání paliva. Po vyšetření nehody je havarované vozidlo pomocí jeřábu a další techniky převráceno na kola a naše jednotka se na pokyn velitele zásahu vrací zpět na základnu.

 
K dopravní nehodě jsme vyjeli z kondiční jízdy PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 20 Červenec 2017 09:57

Hasiči v rámci školení a výcviku provádějí i výcvik v řízení zásahových vozidel takzvané kondiční jízdy. Kondiční jízdy se dělají v rámci vlastního hasebního obvodu, ale i dále, v plném obsazení družstva tak, jak vozidlo jezdí k ostrým zásahům. Ve středu 19. července večer velitel družstva, které mělo ten den službu, naplánoval kondiční jízdu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T Tatra 815 TERRNo1 s tím, že zásahové vozidlo bude obsazeno všemi členy družstva. Před výjezdem krátce před půl osmou večerní, ohlásil náš velitel operačnímu středisku počet osob ve vozidle a lokalitu kam bude směřovat jízda hasičského vozidla. Záhy se potvrdila zásada provádět, pokud je to možné, kondiční jízdy v plné obsazenosti. V čase 19:40 hodin operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému odvolává jednotku z kondiční jízdy a vysílá ji k dopravní nehodě s vyproštěním do obce Jenišov lokalita Zátiší. Informace, kterou dostal náš velitel přes radiostanici z operačního střediska, byla upřesněna na nehodu osobního vozidla, které narazilo do propustku u silnice nedaleko železničního přejezdu P85 směrem na Jenišov a další jednotky nemohou přijet, jelikož zasahují u jiné události.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 4 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy