Hlavní stránka

Fotografie

Požár mezi Chodovem a Loučkama PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 20 Červenec 2017 09:25

Ve středu 19. července v 15:05 hodin vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár v katastru Nového Sedla nedaleko Louček směrem na Chodov. Operační středisko vyslalo na základě informací od Policie ČR, která měla již hlídku na místě události, dvě jednotky hasičů. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 a jednotka Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Příslušník krajského operačního střediska navádí jednotky na místo nejkratší cestou s nejméně komplikovaným přístupem. Jako první je na místě naše jednotka a velitel potvrzuje na operační středisko informaci, že se jedná o požár po vypalování většího množství kabelů. Je provedena lokalizace a následná likvidace požáru pomocí 1 vysokotlakého proudu od CAS 24. Na místo se dostavila místní jednotka SDH Vintířov. V blízkosti zásahu se nacházelo podezřelé vozidlo a osoba se psem. Událost nadále řeší hlídka policie a jednotky se po společném závěrečném průzkumu vrací zpět na základnu.

 
Zásah s policií ČR, koronerem a pohřební službou PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 20 Červenec 2017 09:11

Ve středu 19. července vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, spolupráce složek IZS. K zásahu do ulice U Porcelánky, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 08:39 hodin. Po příjezdu na místo je potvrzeno na operační středisko, že se jedná o spolupráci při snesení velmi těžké zemřelé osoby. Na místě spolupracujeme s Policií ČR, koronerem ZZS a pracovníky pohřební služby. Naše jednotka musela provést technická opatření v bytě, aby bylo možné zemřelou osobu naložit na nosítka a poté ve spolupráci všech přítomných, přenesla tělo do vozidla pohřební služby.

 
Náročné noční cvičení při velké železniční nehodě PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 18 Červenec 2017 10:35

V sobotu 15. července se jedno družstvo naší zásahové jednotky zúčastnilo náročného nočního cvičení s tématem železniční dopravní nehoda v těžko přístupném terénu na trati mezi Sokolovem a Karlovými Vary. Cvičení proběhlo na uzavřené trati, kdy provozovatel umožnil výluku, ale s podmínkou právě nočních hodin. Hasiči si tak prověřili zásah nejen v nepřístupném terénu, ale také v náročnějších nočních podmínkách. Místem cvičení byla dvoukolejná trať u Nového Sedla nedaleko Královského Poříčí v místech špatného přístupu. Přístup k železnici v tomto úseku není z žádné běžně užívané komunikace, hasiči tak nejprve museli najít vhodnou příjezdovou cestu, přímo k vlaku pak museli v první fázi slanit z několikametrového srázu.

Ve vlaku, který zapůjčil dopravce České dráhy, bylo padesát figurantů. Průzkumné skupiny hasičů provedli ve vlaku roztřídění zraněných podle závažnosti jejich poranění, na nosítkách je poté vynášeli ven z vagonů a chodícím cestujícím pomohli na železniční násep. Vše probíhalo ve ztížených podmínkách, kdy nejen tma, málo světla, různé druhy závažnosti zranění a s tím spojená bezpečná manipulace s nosítky, ale i různá výška podlahy vagonů nad železničním náspem, ztěžovali evakuaci a záchranu z vlaku.

Celý článek...
 
Operační středisko vyslalo k záchraně osoby tři jednotky PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 18 Červenec 2017 09:59

V pátek 14. července je na tísňovou linku hasičů oznámeno, že v Rájci, který spadá katastrálně po Černavu, spadla osoba do studny. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě vyhlašuje poplach třem jednotkám hasičů. K zásahu je vyslána v 16:33 hodin jednotka HZS Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 Scania a velitelský automobil VEA Toyota Hilux kdy v sestavě družstva je i lezecká skupina, jednotka SDH Nejdek s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 15 Man, a jednotka Chodov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Jako první je na místě jednotka hasičů z Nejdku a provádí záchranu osoby ze studny.

Celý článek...
 
Technická pomoc v ulici Staroměstská PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Neděle, 09 Červenec 2017 10:20

V sobotu 8. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce, na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do ulice Staroměstská vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T v čase 08:18 hodin. Na místě nás již očekávaly hlídky Městské policie Chodov a Policie ČR. Vnějším průzkumem bylo zjištěno, že v jednom z objektů je havárie vody, voda uniká z prvního patra, je zde patrná velká škoda na majetku. Voda zatéká zřejmě i do elektroinstalace pod napětím. Po umožnění vstupu do budovy, bylo zjištěno, že objekt je odpojen od hlavního přívod elektrické energie. Následný průzkum ukázal, že v prvním patře došlo odpadnutí bojleru ze zdi a tím poškození vodovodního potrubí, ze kterého vytékala voda. Jednotka provedla uzavření ventilů přímo u bojleru a následně k otevření venkovního přívodu vody do objektu.

 
Uložena byla pokuta za zneužití výjezdu hasičů PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Neděle, 09 Červenec 2017 09:52

V pátek 7. července vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce, na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. Na tísňovou linku bylo nahlášeno, že v ulici Revoluční došlo k zabouchnutí vchodových dveří do bytu a v bytě, kde si nikdo nenachází, je zapnutý plynový sporák při vaření jídla. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 14:37 hodin. Po příjezdu na místo zjišťujeme všechny dostupné informace o poslední známé situaci v bytě, zjišťujeme informace o technické specifikaci dveří. Velitel zásahu nařizuje hasičům vybaveným jak dýchacími přístroji pro případ již rozvinutého požáru, tak ručním hasicím přístrojem typu D, nouzové otevření vchodových dveří pomocí sady Rescop. Dveře se daří otevřít a za přítomnosti policie ČR a městské policie vstupujeme do bytu.

Celý článek...
 
Černý kouř z požáru zahalil část našeho města PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 04 Červenec 2017 20:38

V pondělí 3. července v 12:11 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár nízké budovy v ulici Dvořákova. Nahlášen byl požár objektu bývalé pekárny takzvané „knedlíkárny“. Černý sloup dýmu byl vidět daleko. K požáru vyslalo operační a informační středisko Integrovaného záchranného systému jednotky v prvním stupni podle požárního poplachového plánu. Naše jednotka vyjíždí na místo s oběma cisternovými automobilovými stříkačkami. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno a potvrzeno na operační středisko, že se jedná o rozvinutý požár s plamenným hořením chladicího boxu v rozsahu 10x3 metru přistaveného přímo k budově a šíří se okny na objekt a střechu.

Celý článek...
 
Požár u Nové Role způsobil škodu za téměř tři sta tisíc korun PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 04 Červenec 2017 20:01

V sobotu 1. července ve 21:25 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach několika jednotkám na požár seníku u Nové Role. Naše jednotka vyjela s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24. Po příjezdu na místo zásahu, kde již zasahovaly jednotky SDH Nová Role a HZS stanice Karlovy Vary, plníme pokyny velitele zásahu. Následně velitel zásahu po dohodě s majitelem rozhodl o kontrolovaném vyhoření. Po zhruba dvou hodinách jsme odesláni zpět na základnu s tím, že budeme v ranních hodinách povoláni zpět na střídání. Druhý den ráno byla opět jednotka povolána zpět k zásahu. Na pokyn velitele zásahu provádíme při strojovém rozhrabávání slámy dohašování a ochrana zemědělského stroje. Příčina je v šetření, škoda je odhadnuta na 280 tisíc korun.

Celý článek...
 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 5 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy