Hlavní stránka

Fotografie

Dvakrát minulý týden práce v rámci ZOČ PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pondělí, 03 Červenec 2017 09:10

Hasičské jednotky vykonávají činnost i mimo výjezdy k mimořádným událostem. Tato činnost je také evidována pro potřeby sledování činnosti jednotek PO. Při těchto úkonech se musí zpracovávat takzvaná Zpráva o činnosti. Do tohoto spadá veškerá práce, která není zásahová, ale využívají se prostředky nebo technika zásahové jednotky, nebo tuto činnost můžou provádět jen členové zásahových jednotek. My jsme prováděli, minulý týden práce v rámci ZOČ, hned dvakrát.

Ve čtvrtek 29. června jsme pomáhali stěhovat nábytek a vybavení ZŠ Komenského ze staré budovy v ulici Dukelských hrdinů do nové budovy v ulici Smetanova.

V pátek 30. června jsme pomáhali s řešením prasklého vodovodního potrubí ve školních dílnách ZŠ Komenského v ulici Smetanova, kam jsme přepravili a také instalovali vysoušeče.

 
Únik provozních náplní z vozidla v ulici Husova PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pondělí, 03 Červenec 2017 08:54

V úterý 27. června vyjela naše jednotka na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, odstranění úniku ropných látek. K zásahu do ulice Husova jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 20:13 hodin. Po příjezdu na místo a po provedeném průzkumu bylo zjištěno, že se nejedná o motorový olej, nýbrž o chladicí kapalinu vozu, která vytekla v důsledku dopravní nehody, která se stala v minulosti na jiném místě a jiném čase. Na pokyn velitele zásahu jednotka provedla posyp provozní kapaliny sorbentem Eco Dry. Po zasypání a sběru použitého sorbentu byl proveden závěrečný průzkum. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu.

 
Únik ropných látek v ulici Krátká PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pondělí, 03 Červenec 2017 08:47

V pondělí 26. června vyjela naše jednotka na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, odstranění úniku ropných látek. K zásahu do ulice Krátká jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 18:08 hodin. Po příjezdu na místo je zjištěno, že vytekl olej v kontejneru, který teče na komunikaci a do trávy. Na pokyn velitele zásahu jednotka provedla odřezání zámku jištění otvírání kontejneru, zasypání uniklého oleje sorbentem uvnitř kontejneru i okolo něj, vyndání 20 litrového barelu, ze kterého olej unikal a následné odkopání zasažené kontaminované zeminy kolem kontejneru.

 
Ve čtvrtek zasáhly náš region velmi silné bouřky PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pondělí, 26 Červen 2017 08:22

Ve čtvrtek 22. června večer a v noci na pátek zasáhla náš kraj série několika silných bouřek doprovázených silným větrem. Bouřka za sebou nechala desítky popadaných stromů a dalších škod. Většina událostí se navíc stala mezi osmou hodinou večerní a půlnocí, bylo tak nutné záchranné práce řešit postupně. Hasiči v celém kraji tak přejížděli od události k události. Tísňová linka hasičů byla tak neustále přetížena a operační středisko vysílalo hasičské jednotky podle závažnosti událostí.

Chodovské jednotce byl první poplach vyhlášen krátce před půl devátou večerní na ohlášený výbuch a černý kouř v jedné z ulic města. Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje okamžitě vysílá na místo čtyři jednotky hasičů. Naše jednotka vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24.

Na necelých dvacet minut byl ohlášen požár zahradních chatek v ulici Lesní s velkým zakouřením větší části ulice. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20.

Celý článek...
 
Návštěva dětí všech mateřských škol na hasičské zbrojnici PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kiss   
Pátek, 23 Červen 2017 17:47

Začátkem týdne byla hasičská zbrojnice a prostor MZS vyhrazen pro všechny děti z mateřských škol v Chodově.  Navštívili nás také klienti Denního stacionáře v Chodově, všichni si to ve slunečném počasí velmi užili. V rámci pravidelné preventivně výchovné činnosti jsme spolupracovali tradičně s velitelem MP Chodov Ladislavem Staňkem, který ve svém stánku upozorňoval děti hlavně na všechny nástrahy týkající se prázdninových a letních radovánek.Hasiči předvedli tradičně svojí techniku, dětem byly formou her vysvětleny zásady chování při mimořádných událostech, vyzkoušely si samozřejmě hašení vodou a hasičskou přilbu. Také byly svezení hasičským autíčkem "speciál" a vše bylo zakončeno sladkou odměnou.

 
Nouzové otevření bytu a spolupráce dobrovolných a profesionálních hasičů PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 23 Červen 2017 11:51

V úterý 20. června naše jednotka vyjíždí na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu do ulice Nám. 9. května vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 08:26 hodin. Po příjezdu na místo události, si velitel zásahu povolává na základě získaných informací a situace, automobilový žebřík od jednotky HZS. K zásahu vyjíždí, na příkaz operačního střediska, automobilový žebřík AZ 37 Iveco od jednotky Hasičského záchranného sboru stanice Sokolov. Mezitím průzkum na místě zjistil, že osoba je v bytě při vědomí ale zraněna. Na místo zásahu je povolána přes operační středisko hasičů posádka zdravotnické záchranné služby. Po příjezdu výškové techniky, vstupuje přes okno do bytu určený hasič, který zjišťuje zdravotní stav osoby s poskytnutím rychlé první pomoci a otevírá vstupní dveře do bytu. Do příjezdu ZZS, naše jednotka ve spolupráci s hlídkou městské policie, poskytuje předlékařskou první pomoc a následně předává zraněnou osobu do péče posádky ZZS.

 
Nouzové otevření bytu při nebezpečí z prodlení v ulici Luční PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 23 Červen 2017 11:35

V neděli 18. června naše jednotka vyjíždí na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu do ulice Luční vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 13:07 hodin. Po příjezdu na místo, kde nás očekává hlídka městské policie, provádíme prvotní průzkum a také zjišťování dalších informací. Velitel zásahu si na místo události povolává ještě automobilový žebřík AZ 30 naší jednotky. Po jeho příjezdu provádíme výstup po žebříkové sadě a pokus o nouzové otevření okna. Během toho se ale daří, družstvu uvnitř budovy, otevřít nouzově vstupní dveře. Uvnitř bytu je nalezena osoba na zemi bez vážnějších poranění, která odmítla kontrolu zdravotního stavu Zdravotnickou záchrannou službou. Zpět na základnu se vracíme v 14:27 hodin.

 
Noční požáry kontejnerů PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pátek, 23 Červen 2017 11:20

Požáry kontejnerů jsou nejčastějším typem požáru, na který hasiči vyjíždějí. Chodovská zásahová jednotka absolvovala za posledních sedm dní tři výjezdy na tento druh události. K zásahu nás vysílá Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje. K prvnímu zásahu na požár kontejneru vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v pátek 16. června v 01:37 hodin do ulice Jiráskova. Požár likvidujeme útočným proudem „C“.

Ke druhému zásahu tohoto typu, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v úterý 20. Června v 00:41 hodin do ulice Náměstí 9. Května. Požár likvidujeme útočným proudem „C“.

Ke třetímu zásahu na požár kontejneru, vyjíždíme cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 v úterý 20. Června v 02:49 hodin do ulice Tyršova. Požár likvidujeme vysokotlakým útočným proudem.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy