Hlavní stránka

Fotografie

Uvedení jednotky do akceschopnosti po příjezdu z místa zásahu PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 15 Červen 2017 12:08

Uvedení jednotky do akceschopnosti po příjezdu z místa zásahu je výkonem služby v organizačním řízení. Uvedení jednotky do akceschopnosti následuje bezprostředně po návratu z místa zásahu. Zásah jednotky končí návratem do místa její dislokace. Velitel jednotky hlásí příjezd na místo dislokace příslušnému operačnímu středisku nebo příslušnému místu, které jednotku vyslalo; těm také hlásí obnovení plné akceschopnosti po zásahu.

Velitel jednotky zajistí doplnění chybějící výstroje, provedení oprav, očisty požární techniky, věcných prostředků, obnovení funkčnosti prostředků chemické a technické služby, zdrojů radiostanic, svítilen apod. Stanoví režim regenerace sil hasičů tak, aby nebyla narušena akceschopnost jednotky. Součástí regenerace hasičů je osobní hygiena a očista osobních ochranných prostředků, případně posttraumatic­ká péče.

Celý článek...
 
První výjezd nového člena jednotky a rovnou zásah ve speciálním obleku PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 15 Červen 2017 08:07

V pátek 9. června vyjela naše jednotka na příkaz Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje, k technické pomoci, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do areálu předškolního zařízení, které je v majetku zřizovatele naší jednotky, jsme vyjeli s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 13:15 hodin. Po příjezdu na místo události, je na operační středisko potvrzena informace o výskytu obtížného bodavého hmyzu v těsné blízkosti budovy mateřské školky. Velitel zásahu rozhodl o provedení zásahu a likvidaci. Určený hasič se vybavuje speciálními technickými prostředky a ve speciálním obleku provádí z nástavby zásahového vozidla likvidaci obtížného hmyzu.

Celý článek...
 
Chodovští hasiči byli při historické události v Chodově PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kiss   
Čtvrtek, 15 Červen 2017 07:29

Chodovští hasiči se nesmazatelně zapsali do historie města, přivezli jsme dva nové zvony. Zvon Sv. Vavřinec a zvon Sv. Florián. Kolona hasičských vozidel se sirénou a s nápisem "Vezeme zvony", v čele se starostou města a za zvuku kostelního zvonu Vilém, který také vítal nové zvony,  slavnostně projela částí Chodova. Po té byly zvony odborně přemístěny do kostela Sv. Vavřince, kde byly slavnostně představeny veřejnosti v rámci "Noci kostelů". Slavnostní vysvěcení a osazení nových zvonů do kostelní věže proběhne v rámci Vavřinecké pouti 12. srpna 2017.

 
Dle potřeby proběhla i úplná uzávěra silničního provozu PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 08 Červen 2017 09:38

V pondělí 5. června v 13:03 hodin, vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, odstranění stromu. Dle prvotních informací se má jednat o naštípnutý strom u silnice v ulici Nejdecká a je riziko že nekontrolovatelně spadne do silnice vedoucí do Božičan. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo, kde nás již očekává hlídka městské policie, ustanovujeme zásahovou cisternu k zabezpečení místa zásahu a vyznačujeme ochranný prostor na pozemní komunikaci pomocí kuželů a zábleskových světel. Po provedeném průzkumu je na operační středisko potvrzena informace o stromu, který je již opřen o další stromy a hrozí pád. Celá jednotka postupuje dle naučených standardů a dalších pokynů velitele. Hlídka městské policie provádí kyvadlově usměrňování provozu na komunikaci. Zkušený hasič pomocí motorové řetězové pily a další hasiči s využitím pomocného lana, strom odstraňují.

 
Dülferův sed a podobné věci při slanění z telekomunikační věže Krudum PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 07 Červen 2017 16:44

Každý hasič se může dostat do situace, kdy není možné z důvodu odříznutí zásahových a ústupových cest šířením požáru, nebo z důvodu neúměrného rizika (možnost výbuchu, zřícení konstrukcí aj.), opustit místo zásahu stejnou cestou, kterou se na místo zásahu dostal. Jestliže hrozí bezprostřední ohrožení zdraví a života, a není-li jiná možnost, jak opustit ohrožený prostor ve výšce, potom hasič musí provést sebezáchranu slaněním, a to nouzovými způsoby. V pondělí 5. června se proto členové naší jednotky zúčastnili výcviku lezecké techniky ve výškách a nad volnou hloubkou. Tento výcvik proběhl ve spolupráci s profesionálními hasiči ÚO Karlovy Vary a ÚO Sokolov a pod vedením šéf-instruktora Ing. Čermáka z KŘ HZS Karlovarského kraje, na šedesátimetrové telekomunikační věži Krudum, která slouží také jako rozhledna.

Celý článek...
 
O pohár starosty města Chodova 2017 PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 07 Červen 2017 11:36

První víkend v červnu proběhla v Chodově tradiční soutěž v požárním sportu O pohár starosty města Chodova. V sobotu soutěžili družstva mužů, žen a mládeže, a v neděli družstva starších žáků, mladších žáků a přípravky. Bohužel soutěž ovlivnil termín konání, kdy se v kraji konalo mnoho akcí hlavně pro děti, a proto byla letošní účast slabší než v minulých letech. Rozdílné byly oba dva dny také, co se týká počasí. V sobotu, za velmi slunečného počasí, se na hasičském cvičišti v Bezručově ulici, sešlo několik soutěžních družstev. Hasičské klání zahájil starosta města pan Patrik Pizinger, který popřál všem hodně úspěchů. Na počátku došlo k rozlosování pořadí a následně se šlo na věc. Za dobré nálady, za podpory věrných fanoušků z blízkého i širokého okolí, za doprovodného slova místního spíkra, proběhly dvoufázově požární útoky.

Celý článek...
 
Pozvánka na den otevřených dveří 2017 PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pondělí, 05 Červen 2017 09:09

Sbor dobrovolných hasičů v Chodově Vás zve na Den otevřených dveří v sobotu 17. června 2017 od 9 do 13 hodin. Ukázka techniky a vybavení JSDH Chodov, JSDH Vintířov, HZS Karlovarského kraje, HZSp Sokolovská uhelná, ZZS Karlovarského kraje. Prezentace MěP Chodov a Policie ČR.

 
Zachráněné zvíře bylo vypuštěno zpět do volné přírody PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Pondělí, 05 Červen 2017 08:58

V pátek 2. června vyhlásilo Krajské operační a informační středisko hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, záchranu zvířete. K zásahu k vodní ploše mezi Starou Chodovskou a areálem společnosti Sokolovská uhelná na Vřesové, vyjíždíme v 08:15 hodin s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo nás očekává zaměstnanec bezpečnostní agentury, která zabezpečuje ostrahu v areálu SUAS. U rozlehlého rybníka je prováděn prvotní průzkum pomocí dalekohledu. Je nalezeno přesné místo záchrany. Na operační středisko je potvrzeno, že se bude jednat o záchranu labutě, která se blízko břehu zamotala do rybářského vlasce. Labuť se podařilo odchytit, vlasec i s rybářským háčkem byl odstraněn a labuť byla nezraněna vypuštěna zpět do volné přírody.

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 8 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy