Hlavní stránka

Fotografie

Rychlým zásahem hasičů bylo odvráceno bezprostřední nebezpečí PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 31 Květen 2017 15:25

V pondělí 29. května v 14:28 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu do ulice Konečná vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo, kde nás očekává oznamovatelka a hlídka městské policie, zjišťujeme další informace s tím, že došlo k zabouchnutí dveří a v bytě je zapnutý hořák plynového sporáku. Okamžitě provádíme nouzové otevření vstupních bytových dveří pomocí nástroje Rescop a vstupujeme do bytu s připraveným ručním hasicím přístrojem na třídu požáru „F“. Průzkumem je potvrzen zapnutý plynový hořák, ale již bez plamene. Plynový sporák byl vypnut, zásah proběhl beze škody.

 
K zásahu se ZZS vyjelo druhé družstvo naší jednotky PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 31 Květen 2017 15:16

V sobotu 27. května ve 21:21 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach druhému družstvu naší jednotky. V době, kdy první družstvo zasahovalo u lesního požáru, vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 na technickou pomoc, spolupráci se složkami IZS. K technickému zásahu do Vintířova si nás vyžádala Zdravotnická záchranná služba. Po příjezdu na místo události pomáháme se snesením pacienta ve vakuových nosítkách do sanitního vozu. Poté se vracíme zpět na základnu.

 
U večerního požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 31 Květen 2017 14:54

V sobotu 27. května ve 21:02 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár lesního porostu. K požáru v katastru Nového Sedla směrem na vnitrostátní neveřejné letiště Hory jsou vyslány tři jednotky. Jednotka Chodov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7, jednotka Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Prostor, mezi Novým Sedlem a letištěm, je rozlehlý a tak nakonec k místu požáru najíždíme naváděni přímo oznamovatelem z ulice Hrnčířská. Na místě požáru se řídíme pokyny velitele zásahu. Hašení provádíme pomocí několika útočných proudů. Velitel zásahu si ještě na místo povolává další velkokapacitní cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7 z HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary. Po splnění všech úkolů a provedení likvidace, se vracíme zpět na základnu hodinu před půlnocí.

 
Byli jsme u zrodu nových zvonů pro naše město. Jeden z nich bude zasvěcen hasičům PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 31 Květen 2017 14:03

Jak bylo zmíněno v předešlém článku, cestovala v pátek 26. května skupina zástupců našeho sboru do moravského Brodku u Přerova, aby zde se zástupci našeho města sledovali zrod dvou nových zvonů pro chodovský kostel. Hasiči se účastnili této významné události, jelikož jeden ze zvonů bude zasvěcen Sv. Florianovi, patronovi hasičů. Odlévání zvonů, tedy zrod, je pokaždé významnou událostí. Tuto velice odbornou práci, vlastně umění, provedli pracovníci Zvonařské dílny Tomášková – Dytrychová pod dohledem a vedením majitelky dílny a zvonařky Leticie Vránové Dytrychové. Samotný proces byl poměrně krátký a trval řádově minuty, avšak přípravy na odlití zvonů jsou časově náročně. Mimo jiné bylo třeba posoudit stav zvonice, navrhnout tóny, které budou harmonicky souznít se stávajícím zvonem Jan Vilém a vyrobit formy. Chladnutí chodovských zvonů podle majitelky dílny potrvá sedm dní. Nové zvony nahradí ty, které byly zabaveny pro vojenské účely během první světové války. Doplní tak jediný zvon, Jana Viléma z roku 1658, který nedávno prošel generální opravou.
Zvony budou slavnostně vysvěceny a osazeny 12. srpna 2017, během výroční svatovavřinecké pouti.

Foto: Martin Polák/město Chodov

 
Členové našeho sboru zasahovali ve Středočeském kraji u dopravní nehody PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 30 Květen 2017 08:07

V pátek 26. května cestovala malá část našeho sboru směrem na Moravu, aby se zástupci našeho města byli přítomni odlévání dvou nových zvonů pro chodovský kostel Sv. Vavřince ve zvonařské dílně Tomášková – Dytrychová v Brodku u Přerova. Jízdu východním směrem ale narušilo zastavení u dopravní nehody dvou osobních vozidel v obci Krupá nedaleko Rakovníka. Osádka našeho osobního hasičského vozu okamžitě začala z průzkumem, provedla jednoduché protipožární opatření, prověřovala zdravotní stav účastníků nehody a prováděla opatření k bezpečnému pohybu osob v místě nehody. Naši členové sboru zároveň informovali složky IZS o potřebě zásahu u nehody. K dopravní nehodě se postupně dostavila Zdravotnická záchranná služba, jednotka profesionálních hasičů Středočeského kraje a Policie ČR. O tomto zásahu ihned informovalo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje naše operační středisko hasičů v Karlových Varech. Po předání místa zásahu pokračovali chodovští do cíle páteční cesty. Děkujeme za perfektně odvedenou práci a také tímto za příkladnou reprezentaci Sboru dobrovolných hasičů Chodov. Osádka chodovských hasičů cestovala ve složení Jiří Kiss, Martin Lehečka, Jiří Kot st., Josef Sosnovec, Petr Cerovský.

 
Požáry v přírodním prostředí jsou vlivem počasí častější PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 30 Květen 2017 07:42

V pátek 26. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár lesní hrabanky v části obce Tatrovice s místním názvem Křemenitá. Naše jednotka vyjela k zásahu s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 /3200/240- S2Z v čase 16:45 hodin. Po příjezdu k místu požáru, nás v lokalitě Křeměnitá navedl oznamovatel, na konkrétní místo kde hořelo. Jednalo se o požár hrabanky 3x6 metrů. Jednotka provedla hasební zásah pomocí jednoho útočného proudu C. Po provedení lokalizace a likvidace požáru se jednotka vrací zpět na základnu.

 
Technická pomoc v ulici Hlavní PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 30 Květen 2017 07:34

V pátek 26. května vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na typ události technická pomoc, odstranění nebezpečných stavů. K zásahu do ulice Hlavní vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20/3400/210-S2T v čase 19:51 hodin. Po příjezdu na místo, potvrzuje velitel zásahu na operační středisko, že se jedná o obézní osobu ve vozidle, která indisponována vlivem vysokých veder a nemůže vystoupit z vozidla. Zjišťujeme další zdravotní stav a pomáháme osobě ven z vozidla. Nakonec řidič odmítá povolání zdravotnické záchranné služby a naše jednotka se vrací zpět na základnu.

 
Hasiče v Chodově navštívila hejtmanka Karlovarského kraje PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 24 Květen 2017 17:36

V úterý 23. května navštívila, v rámci pracovních cest po regionu karlovarského kraje, město Chodov hejtmanka Karlovarského kraje paní Mgr. Jana Vildumetzová. S vedením města probrala řadu aktuálních témat a navštívila některá místa ve městě. Jedním z nich byla i naše hasičská zbrojnice, kde si prohlédla zázemí zásahové jednotky, výjezdovou techniku, ale i prostory sboru. Od našeho velitele si vyslechla nejen jaká je skladba výjezdů chodovské jednotky, ale také návrh na úpravu pravidel pro rozdělování dotací na vybavení jednotek dobrovolných hasičů.

Děkujeme hejtmance za návštěvu i za podporu hasičů v celém karlovarském kraji.

Foto: Martin Polák/město Chodov

 
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 9 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)

 

Město Chodov
Dobrovolní hasiči
HZS Karlovarského kraje
Karlovarský kraj

 

další odkazy