Hlavní stránka

Fotografie

Mezi rodinnými domy hořelo auto PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Čtvrtek, 13 Duben 2017 15:47

Ve středu 12. dubna v 15:13 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár dopravního prostředku v Chodově. Do ulice Karlovarská k ohlášenému požáru osobního vozidla u rodinného domu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Operační středisko zároveň na místo požáru vysílá vyšetřovatele požárů HZS s vozidlem VA-L1Z. Po našem příjezdu na místo události je průzkumem zjištěno, že došlo k požáru osobního vozidla mezi rodinnými domy v těsné blízkosti garáže a přilehlého domu.

Celý článek...
 
Záchrana zvířete v ulici Žižkova PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 04 Duben 2017 15:24

V neděli 2. dubna krátce před desátou hodinou dopoledně vyhlašuje krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na záchranu zvířete uvízlého pod panelem. K zásahu do ulice Žižkova vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815. Po příjezdu na místo je průzkumem zjištěno, že pes je uvězněn ve starém topném kanále, kdy jediný únikový otvor byl zavalen panelem. Provádíme ruční odstranění panelu a zachráněného psa předáváme hlídce městské policie.

 
Ohlášen byl kouř z pod střechy PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 04 Duben 2017 15:05

V sobotu 1. dubna vyhlásilo krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach třem jednotkám na ohlášený požár rozestavěné budovy v ulici Poděbradova. K zásahu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815, jednotka HZS z centrální hasičské stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania a jednotka SDH Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Po našem příjezdu na místo, kde již zasahovaly hlídky městské policie Chodov a obvodního oddělení Policie ČR, je průzkumem zjištěno, že k požáru nedochází, ale bezdomovci si více zatopili v provizorních kamnech. Věc byla dána k řešení policejním složkám a hasičské jednotky se vrací zpět na své základny.

 
Požáry trávy pokračují PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Středa, 29 Březen 2017 20:19

Ve středu 29. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach na požár travního porostu u Vintířova. K zásahu vyjíždí tři jednotky. Přijíždíme na místo, kde má podle oznamovatele hořet, ale v uvedeném místě nebyl požár nalezen. Nakonec je zjištěno, že hoří na pozemku hnědouhelné společnosti ve směru na takzvaný"Klondajk", kde již zasahuje jednotka HZS podniku Sokolovská uhelná. Místo události bylo upřesněno na operační středisko. Naše jednotka se řídí pokyny velitele zásahu, prováděla likvidaci požáru pomocí útočného proudu „C“ od cisternové automobilové stříkačky CAS 24. Po splnění úkolů se jednotka vrací zpět na základnu.

Celý článek...
 
Technický zásah v průmyslové zóně PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Sobota, 25 Březen 2017 09:30

Ve čtvrtek 23. března vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, čerpání vody. K zásahu do ulice Vintířovská vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 v čase 08:53 hodin. Po příjezdu do areálu jedné z firem v průmyslové zóně potvrzujeme informaci, kdy voda zaplavila technologické a elektronické prvky jímky z důvodu nefunkčnosti havarijního přepadu. Na pokyn velitele zásahu byl vypnut přívod elektrické energie technologického zařízení jímky, po té bylo prováděno postupné čerpání jímky prostřednictvím čerpadla CAS 20 a kalovým čerpadlem AS215. Velitel zásahu na místo povolal prostřednictvím KOPIS velitelský automobil VEA-UL1 s dalším potřebným materiálem. Po snížení hladiny vody v jímce o přibližně 2,5 metru, bylo čerpání ukončeno a zaměstnanci firmy nastoupili k opravě technologie. Zpět na základnu odjíždíme krátce před půl druhou hodinou odpolední.

 
V rámci březnového školení navštívili členové jednotky stavbu, výrobní ale i dopravní společnost PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Neděle, 19 Březen 2017 17:03

V pátek 17. března proběhl dle ročního plánu školení výcvikový den u naší zásahové jednotky. Výcvikový den začal ráno na zbrojnici teoretickou částí, kdy byla probrána problematika zásad bezpečné a defenzivní jízdy s vozidlem uplatňujícím právo přednostní jízdy, základní seznámení členů jednotky s programem PORTALL pro jednotky SDH obcí, poskytování informací a zveřejňování záznamů z místa zásahu, povinnost mlčenlivosti. Velitel celou jednotku seznámil s podrobnostmi několika konkrétních zásahů z poslední doby. Upřesnil další školení v následujících měsících. Po krátké teoretické části následovala praktická část mimo areál hasičské zbrojnice, kdy se celá jednotka přesunula na prohlídku stavby nové části základní školy Komenského ve Smetanově ulici. Tam nám zástupce investora vysvětlil některé detaily a zodpověděl dotazy. Následoval přesun do Božičan, kde jsme absolvovali prohlídku objektů, společnosti Sedlecký kaolin.

Celý článek...
 
Základní odborná příprava nováčků zásahové jednotky - březen 2017 PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Úterý, 14 Březen 2017 11:53

V sobotu 11. března a v neděli 12. března proběhla u naší jednotky základní odborná příprava nováčků, kteří vstoupili do zásahové jednotky. Tématem sobotního dne byla teorie i praxe potřebná při hasičské práci. Školení vedl velitel jednotky s veliteli družstev a dalšími členy jednotky. V teoretické části byla probrána a vysvětlena organizace PO, zákon č. 133/1985 Sb. ve znění pozdějších předpisů, organizace jednotek PO v ČR, vnitřní organizace jednotky, organizační a operační řízení. Dále to byla témata z oblasti požární taktiky a to proces hoření, principy hašení, hasební prostředky, hasiva jako je voda, pěna, prášek, plyn, vysvětleny pojmy zplodiny hoření, lokalizace a likvidace požáru. Následovala důležitá část ochrany zdraví a života hasiče při zásahu s použitím vzduchových dýchacích přístrojů, uživatelská kontrola, fyziologie dýchání - mrtvý prostor, výpočet spotřeby vzduchu, nouzové postupy při použití dýchací techniky. Poslední teoretickou částí v sobotním odpoledni byl technický výcvik - vybraná jednoduchá dopravní a útočná vedení.

Celý článek...
 
Požár u křižovatky ulic Jiráskova a Čapkova PDF Tisk
Napsal uživatel Jiří Kot   
Sobota, 11 Březen 2017 10:33

Ve čtvrtek 9. března krátce po jedenácté hodině večerní vyhlašuje sektorové pracoviště Krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje, které je zároveň operačním střediskem Integrovaného záchranného systému, poplach naší jednotce na ohlášený požár v ulici Jiráskova. Občan města oznámil na linku Telefonního centra tísňového volání požár plastového kontejneru. K zásahu vyjíždíme určenou technikou a to cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24/3200/240-S2Z. Po příjezdu na místo události na křižovatce ulic Jiráskova a Čapkova je potvrzen požár plastového kontejneru ve volném rozvoji požáru. Naše jednotka postupuje dle naučených standardů a zároveň pokynů velitele zásahu. K hasebnímu zásahu použije útočný proud „C“. Požár je zlikvidován a jednotka se vrací zpět na základnu, aby se připravila k dalšímu možnému výjezdu.

 
«ZačátekPředchozí11121314151617181920DalšíKonec»

Strana 11 z 212
 

Tísňová volání

112

Jednotné evropské číslo tísňového volání


150

Hasičský záchranný sbor ČR

 

155

Zdravotnická záchranná služba

 

156

Obecní (městská) policie


158

Policie ČR

Důležité odkazy

Hlášení pálení

(elektronické hlášení pálení v Karlovarském kraji)

DPP Chodov

(digitální povodňový plán města Chodov)