Ve středu 12. dubna v 15:13 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach na požár dopravního prostředku v Chodově. Do ulice Karlovarská k ohlášenému požáru osobního vozidla u rodinného domu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 a jednotka Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 Scania. Operační středisko zároveň na místo požáru vysílá vyšetřovatele požárů HZS s vozidlem VA-L1Z. Po našem příjezdu na místo události je průzkumem zjištěno, že došlo k požáru osobního vozidla mezi rodinnými domy v těsné blízkosti garáže a přilehlého domu.

Plameny z požáru zasáhly i okraj střechy rodinného domu a přístřešku u zadního vchodu. Hašení požáru provádíme pomocí jednoho útočného vysokotlakého proudu s využitím smáčedla. Na místě zasahují také hlídky městské policie a policie ČR. Po příjezdu profesionální jednotky ze Sokolova, přebírá její velitel velení u zásahu a my se řídíme jeho pokyny.

 

Při zásahu nebyl nikdo zraněn, výše škody a příčina vzniku požáru je předmětem vyšetřování.