Hlavní stránka Informace JPO Požáry Byl vidět kouř a plameny ze střechy

Byl vidět kouř a plameny ze střechy PDF Tisk
Sobota, 22 Duben 2017 15:09

V úterý 18. dubna vyhlásilo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na ohlášený požár v Božičanech. K požáru sazí v komínovém tělese rodinného domu vyjíždí naše jednotka s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1 a jednotka Hasičského záchranného sboru centrální stanice Karlovy Vary s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“. Při našem příjezdu k místu události byl vidět hustý kouř a plameny ze střechy domu. Nebylo zřejmé, jestli se jedná pouze o požár komínu, nebo již o rozšířený požár domu. Velitel zásahu vydává pokyny k vytvoření dopravního vedení a dvou útočných proudů k provedení průzkumu bojem do budovy. Pomocí termokamery bylo při průzkumu zjištěno, že požár je pouze v komínovém tělese a dále se nikam nešíří. Velitel zásahu povolává na místo výškovou techniku. Po příjezdu družstva z Karlových Varů bylo velení zásahu předáno veliteli profesionální jednotky. Naše jednotka se dále řídí pokyny velitele zásahu a po jejich splnění se vrací zpět na základnu.