Hlavní stránka Informace JPO Požáry Odvětrávání části budovy při požáru

Odvětrávání části budovy při požáru PDF Tisk
Pondělí, 01 Květen 2017 17:54

V pátek 28. dubna v 16:34 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru karlovarského kraje poplach pro dvě jednotky na požár v komínovém tělese v Božičanech. K zásahu vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1 a jednotka HZS ze stanice Karlovy Vary vyjíždí s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20 T815 TERRNo1 „Cobra“. Po příjezdu k místu události je vidět z komína hustý hnědý kouř. Průzkumná skupina vybavena dýchacími přístroji a termokamerou provedla v domě a také provádí otevření oken k odvětrání zakouřeného schodiště. Na půdě kontroluje teplotu kolem komínového tělesa termokamerou. Zároveň je na přilehlé komunikaci u domu usměrňován silniční provoz. Na místo se dostavuje jednotka HZS a její velitel si přebírá velení zásahu. Dále se řídíme pokyny velitele zásahu a ve sklepě provádíme vybírání sazí a dehtu z vybíracího otvoru komínového tělesa, vynášení tohoto hořícího materiálu na prostranství před dům, kde provádíme hašení.