Hlavní stránka Informace JPO Požáry U večerního požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů

U večerního požáru zasahovaly čtyři jednotky hasičů PDF Tisk
Středa, 31 Květen 2017 14:54

V sobotu 27. května ve 21:02 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na požár lesního porostu. K požáru v katastru Nového Sedla směrem na vnitrostátní neveřejné letiště Hory jsou vyslány tři jednotky. Jednotka Chodov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 24 T815 TERRNo1, jednotka HZS Karlovarského kraje stanice Sokolov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7, jednotka Vintířov s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 Scania. Prostor, mezi Novým Sedlem a letištěm, je rozlehlý a tak nakonec k místu požáru najíždíme naváděni přímo oznamovatelem z ulice Hrnčířská. Na místě požáru se řídíme pokyny velitele zásahu. Hašení provádíme pomocí několika útočných proudů. Velitel zásahu si ještě na místo povolává další velkokapacitní cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 30 T815-7 z HZS Karlovarského kraje stanice Karlovy Vary. Po splnění všech úkolů a provedení likvidace, se vracíme zpět na základnu hodinu před půlnocí.