Hlavní stránka Informace JPO Ostatní zásahy Rychlým zásahem hasičů bylo odvráceno bezprostřední nebezpečí

Rychlým zásahem hasičů bylo odvráceno bezprostřední nebezpečí PDF Tisk
Středa, 31 Květen 2017 15:25

V pondělí 29. května v 14:28 hodin vyhlašuje Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje poplach naší jednotce na technickou pomoc, otevření uzavřených prostor při nebezpečí z prodlení. K zásahu do ulice Konečná vyjíždíme s cisternovou automobilovou stříkačkou CAS 20. Po příjezdu na místo, kde nás očekává oznamovatelka a hlídka městské policie, zjišťujeme další informace s tím, že došlo k zabouchnutí dveří a v bytě je zapnutý hořák plynového sporáku. Okamžitě provádíme nouzové otevření vstupních bytových dveří pomocí nástroje Rescop a vstupujeme do bytu s připraveným ručním hasicím přístrojem na třídu požáru „F“. Průzkumem je potvrzen zapnutý plynový hořák, ale již bez plamene. Plynový sporák byl vypnut, zásah proběhl beze škody.